Polityka i Społeczeństwo

Najsłynniejszy pasażer lotniczy wraca. Czy Marek Kuchciński zaczyna odbudowywać swoją pozycję?

Kuchciński rosnącym balastem PiS. Polacy mają dość wszechwładzy marszałka
fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Niemiec płakał jak sprzedawał, naród płakał gdy dymisję składał marszałek Marek Kuchciński, po ujawnieniu przez media afery samolotowej. Najsłynniejszy polski pasażer linii lotniczych zniknął z radarów i nie było wiadomo, czy schował się w szafie, czy wszedł pod łóżko. Rzeczpospolita uspokaja wszystkie fanki i fanów szerokiego talentu byłego marszałka i informuje, że Kuchciński po cichu i zza winkla prawdopodobnie zaczyna odbudowywać swoją pozycję.

Zaufany człowiek Marka Kuchcińskiego objął wysokie stanowisko w Kancelarii Sejmu.(…) To Christian Młynarek, który w urzędzie obsługującym niższą izbę parlamentu będzie m.in. nadzorował Biuro Inwestycyjno-Techniczne i Ośrodek Informatykiinformuje Rzeczpospolita. Młynarek, który we wtorek został nowym wiceszefem Kancelarii Sejmu, jest wieloletnim radnym PiS w warszawskich Włochach i byłym zastępcą burmistrza tej dzielnicy. 
 
Centrum Informacyjne Sejmu twierdzi, że o zatrudnieniu przesądziły kwestie merytoryczne, a wakat na tym stanowisku istniał od jesieni 2019 roku.
Trochę inną wersję można usłyszeć w sejmowych kuluarach Popularna jest tam teza o odbudowywaniu wpływów przez Marka Kuchcińskiegopisze gazeta. Christian Młynarek był doradcą Kuchcińskiego i pracował także jako wiceszef sejmowego Biura Komunikacji Społecznej. TVN24 ujawnił, że Młynarek odbył lot z Kuchcińskim z lotniska w Jasionce na Okęcie w 2019 roku, a także w imieniu marszałka odczytywał list przygotowany na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 
Politycy PiS uważają, że awans Młynarka jest nieco przypadkowy – po prostu nie było chętnych na to stanowisko, które wiąże się z dużą odpowiedzialnością i stosunkowo niskimi zarobkami. Czyli Elżbieta Bieńkowska miała rację, że za 6 tys. zł nikt nie będzie się rwał do pracy w strukturach rządowych, a w tym przypadku w Kancelarii Sejmu? Przez prawie pół roku nikt nie chciał mieć wpisane w CV, że piastował stanowisko wiceszefa Kancelarii Sejmu? Niesłychane. 
 
Źródło:www.rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie