Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Najsławniejszy klub sportowy na świecie przestanie istnieć? Jest petycja! “Symbol zepsucia i dewiacji”

Dmitrijs Kaminskis/ Shutterstock

Do Rady Miasta Kraśnika trafiła zaskakująca petycja. Chodzi o zmianę nazwy miejscowego klubu sportowego, Tęczy. – Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych – czytamy w piśmie.

Tęcza w Kraśniku?

Kraśnik zasłynął z uchwały dotyczącej „powstrzymania ideologii LGBT”. W efekcie jej przyjęcia, z miastem zerwała współpracę francuska gmina Nogent-sur-Oise. Kraśnik straci też pieniądze z tzw. Funduszy Norewskich, a mógł liczyć na nawet 40 mln złotych.

Ironią losu, w Kraśniku od 1967 roku istnieje klub sportowy LKS Tęcza Kraśnik. Tęcza – wiadomo, w niektórych umysłach przestaje być czymś neutralnym, istnieje tylko jako symbol LGBT. Jest więc dla tęczy miejsce w mieście, gdzie przyjęto uchwałę anty-LGBT?

Klub zareagował już wcześniej i wystosował specjalne pismo.

W związku z rosnącą popularnością naszego klubu, ze względu na ostatnie okoliczności, które miały miejsce w mieście Kraśnik, chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach. (…) Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość – napisano w oświadczeniu.

Zaskakująca petycja

A jednak ktoś postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Do Rady Miasta trafiła petycja o zmianę nazwy miejscowego klubu.

Działając w interesie publicznym wnosimy o przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie zdelegalizowania działalności lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik – piszą autorzy petycji. Chwalą radnych miasta za dotychczasowe działania.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie