Polityka i Społeczeństwo

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Ogromny wzrost zachorowań!

Epidemia COVID-19 w Polsce nie zwalnia. Ministerstwo zdrowia przekazało właśnie dane na temat liczby zakażeń z ostatniej doby. Informacje nie są dobre – mamy do czynienia z rekordem zachorowań.

8099  potwierdzonych nowych zakażeń, 91 ofiar koronawirusa – to najnowsze dane, które przekazało ministerstwo zdrowia. Tak wielu przypadków zachorowań w ciągu doby jeszcze w Polsce nie było.

W ostatnich tygodniach epidemia nabiera tempa. 19 września po raz pierwszy liczba nowych przypadków przekroczyła w Polsce 1000. Od tamtej pory czterocyfrowe liczby w komunikatach ministerstwa zdrowia już nie zaskakują. Kilka dni później było już ich regularnie ponad 1500 dziennie, by na początku października przekroczyć 2000. Przerażająco wygląda okres od 7 października. Tego dnia zdiagnozowano 3003 nowe przypadki, następnego dnia – 4280, a w sobotę 10 października – aż 5300. Dziś padł kolejny ponury rekord – 8099 zachorowań.

W związku z gwałtownie rosnącą liczbą nowych zachorowań, w sobotę 10 października w życie weszły nowe restrykcje. Cała Polska znalazła się w tzw. strefie żółtej. Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, lokale gastronomiczne mogą działać tylko do godz. 22, a liczba gości na weselach i uroczystościach rodzinnych została ograniczona. W kinach czy na stadionach zajętych może być 25 procent miejsc, zakazane są też zgromadzenia powyżej 150 osób. Rząd nie zdecydował się – póki co – zamknąć szkół i wrócić do edukacji zdalnej.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce odnotowano 4 marca. Od tamtej pory w naszym kraju zdiagnozowano 149 903 zakażeń. Zmarło 3308 osób.

 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie