Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Najnowsza prognoza wyborcza wskazuje jednego faworyta. Czy ten trend utrzyma się do niedzieli?

Walka o Pałac Prezydencki w Polsce dawno (jeśli w ogóle!) nie była aż tak wyrównana, jak jest dziś. Swoją najnowszą prognozę wyborczą opublikował portal StanPolityki.pl. Okazuje się, że Rafał Trzaskowski ma szanse na wygraną!

StanPolityki.pl: Trzaskowski zyskuje

Według wyborczej prognozy StanuPolitki.pl, w ostatnich dniach wzmacnia się nie prezydent Andrzej Duda, ale Rafał Trzaskowski. Polityk KO może liczyć na 51,06 proc. głosów. Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosuje tylko 48,94 proc. wyborców. Różnica między politykami wzrosła przez weekend do 2,12 p.p.

Tym samym szanse Trzaskowskiego na wygraną skoczyły już do 89,10 proc., zaś jego poparcie waha się między 49,14 proc. a 52,94 proc.

Z kolei najwyższy prognozowany wynik obecnego prezydenta to 50,86 proc. Zdaniem ekspertów StanuPolityki.pl jego szanse na sukces spadły do 10,90 proc.

Polska murem podzielona

Badanie pokazuje też coś innego. Polska jest zdecydowanie podzielona. Trzaskowskiego popiera zdecydowanie zachodnia część kraju, z kolei “wschód” stoi murem na Dudą.

– Analizując wyniki obu kandydatów w podziale na województwa, prognozujemy, że Rafał Trzaskowski wygra w 11 z nich. Najwięcej głosów prezydent Warszawy otrzyma na pomorzu (63,54%), w województwie zachodniopomorskim (61,54%) i lubuskim (61,17%) – tłumaczą eksperci portalu. – Na poparcie powyżej 70% Andrzej Duda może liczyć w województwie podkarpackim (71,76%). Zdecydowaną przewagę nad swoim kontrkandydatem uzyskuje on również w województwie lubelskim (66,64%), świętokrzyskim (64,53%) i na Podlasiu (61,65%) – dodają.

Najbardziej zaciętej walki możemy obecnie spodziewać się ponoć w województwie łódzkim. Tam różnica między kandydatami wynosi jedynie 2,13 p.p.

Prezydenta kraju wybierzemy już w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Wstępnie wyniki powinny być znanego tego dnia o godz. 21.00.

Źródło: StanPolityki.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie