Po godzinach

Najman nie może pogodzić się z utratą skoków przez TVP i atakuje dyrektora stacji. Jest mocna riposta!

Screen TVP Info

Jak wiedzą już wszyscy polscy kibice, Telewizja Polska straciła prawa do pokazywania większości konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Fakt ten zdenerwował Marcina Najmana. Sportowiec dał temu wyraz na Twitterze.

Najman jest wkurzony na TVP

Sprawa zmian w transmisjach skoków jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Do całej sprawy odniósł się teraz Marcin Najman.

Wspominał przy tym byłego szefa TVP Sport, Włodzimierza Szaranowicza.

TVP Sport bez skoków narciarskich ? Ten człowiek by na to nigdy nie pozwolił. To jest niestety ta różnica jakości napisał na Twitterze Najman. W poście umieścił zdjęcie Włodzimierza Szaranowicza, legendarnego dziennikarza sportowego i komentatora, który w latach 2009-17 pełnił funkcję dyrektora TVP Sport. Szaranowicz jest mocno kojarzony ze skokami z powodu swojego ekspresyjnego komentowania konkursów Pucharu Świata. To on pożegnał kończącego karierę Adama Małysza słynnym wzruszającym monologiem. W marcu 2019 r. Szaranowicz poinformował o przejściu na emeryturę z powodu choroby neurologicznej (nie powiedział, na jaką chorobę cierpi).

Wpis Najmana sprowokował Marka Szkolnikowskiego –  obecnego dyrektora TVP Sport, następcę Szaranowicza.

– Panie Marcinie, niech każdy robi to, co potrafi najlepiej. Ja będę zajmować się prawami sportowymi, a Pan odklepywaniem z każdym kolejnym rywalem – odpisał byłemu bokserowi Szkolnikowski. Dyrektor TVP Sport znany jest ze swojej twitterowej aktywności. Przykład? Kłótnia z Kamilem Bortniczukiem po przegranym przez Polskę meczu ze Słowacją (1:2). Szkolnikowski nazwał występ kadry „kompromitacją”, Bortniczuk zalecił, by szef TVP Sport „ogarnął się” i zarzucał mu, że ten „nie ma pojęcia o grze w piłkę”.

Skoki obejrzymy na TVN

Przypomnijmy, że w najbliższym sezonie publiczny nadawca pokaże widzom tylko zawody narciarskie w Wiśle oraz Zakopanem. Prawa do innych konkursów posiada  grupa Discovery, ale ta nie zdecydowała się na sprzedaż sublicencji. W praktyce oznacza to, że wszystkie zawody, poza konkursami rozgrywanymi w Polsce, będzie można obejrzeć na stacji TVN, a nie na TVP. Stacja kierowana przez Jacka Kurskiego odpowiedziała rozpaczliwym oświadczeniem, w którym sugeruje, że zagranie Discovery to gra polityczna.

Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze – czytamy w oświadczeniu TVP.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie