Najlepsi pracodawcy na świecie

Najlepsze miejsca pracy na świecie

Sposobów na zarobienie pieniędzy jest dziś całe mnóstwo. Wśród nich jest wiele innowacyjnych opcji, które cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Dużo osób zarabia dziś na życie, wykonując rozmaite zlecenia jako wolny strzelec, czyli tzw. freelancer, grając w kasynach internetowych takich jak Verde kasyno online czy handlując aktywami na giełdzie. Niemniej jednak, w większości grup społecznych największą popularnością cały czas cieszy się klasyczny model pozyskiwania środków, czyli znalezienie firmy i zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Znalezienie odpowiedniego pracodawcy nie jest jednak dziś wcale takie proste.

Przede wszystkim bywa czasochłonne, bo od momentu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną do faktycznego zatrudnienia mija często bardzo długi czas, ze względu na rygorystyczne etapy kwalifikacyjne, w celu uzyskania najlepszych kandydatów. Co więcej, wiele firm wykorzystuje i nie szanuje swoich pracowników, przez co atmosfera w takich miejscach jest wyjątkowo gęsta i sprawia, że praca nie daje żadnej satysfakcji i przyjemności — w takim miejscu ludzie po prostu męczą się, idąc do pracy.

Choć wiele firm rzeczywiście jest nastawiona na wyzysk pracownika i istnieje przekonanie, że pracując „u kogoś” nigdy się „nie dorobimy”, to na świecie znajdziemy dużo firm, które cieszą się nieposzlakowaną opinią pracowników — zarówno pod względem atmosfery, jak i perspektyw finansowych. Szukając pracy, warto więc wybierać sprawdzone firmy. Oto najlepsi pracodawcy na świecie, według zestawiania „World’s Best Employers” wykonanego przez „Forbesa”.

Samsung Electronics

Samsung to południowokoreański gigant, który powstał w 1969 roku. To dziś czołowa firma na świecie, które działa w branży elektronicznej. Korporacja zajmuje się przede wszystkim produkcją i sprzedażą wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych — od smartfonów, po telewizory. Samsung obejmuje wiele różnych działów i zatrudnia potężną ilość pracowników — łącznie ponad 100 tysięcy.

Aktualnie jest to niewątpliwy numer jeden, jeśli chodzi o najlepszych pracodawców na świecie. Pracownicy Samsunga wyrażają duże zadowolenia z zatrudnienia przede wszystkim pod względem perspektyw finansowych i dużych możliwości awansu na wyższe szczeble. To sprawia, że Samsung jest dość często wybieranym kierunkiem przez osoby, który właśnie ukończyły studia.

Microsoft

Microsoft to amerykańska firma, która powstała w 1975 roku z inicjatywy Billa Gatesa i Paula Allena. Korporacja zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania, a jej najbardziej znany produkt to system operacyjny Microsoft Windows. Microsoft działa także w zakresie usług, rozwiązań i urządzeń. Najpopularniejsze urządzenie ze stajni Microsoftu to konsola Xbox, a pod względem usług — Game Pass. Firma jest dziś jedną z najbardziej cenionych na świecie, a na przestrzeni lat przejęła wiele innych firm, takich jak:

  • GitHub,
  • Mojang,
  • Skype,
  • LinkedIn,
  • ZeniMax Media.

Microsoft posiada biura w wielu rejonach świata i zatrudnia łącznie ponad 140 tysięcy pracowników. To dziś jedna z najchętniej wybieranych firm do pracy ze względu na fakt, że wspiera dobrobyt i ciągły rozwój swoich pracowników. Microsoft od samego początku istnienia dba o to, aby to nie tylko klienci byli zadowoleni z ich usług, ale także, aby pracownicy mieli jak najlepsze warunki do pracy.

IBM

IBM (International Business Machines) to firma, która działa od 1911 roku, a jej założycielami są Herman Hollerith, Thomas J. Watson i Charles Ranlett Flint. Korporacja zajmuje się przede wszystkim oprogramowaniem i usługami IT, koncentrując się na dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań dla firm funkcjonujących w branży IT.

IBM dość szybko zdobyło rozgłos oraz zaufanie klientów i błyskawicznie rozrosło się na ogromną skalę. Dziś firma zatrudnia ponad 380 tysięcy pracowników i jest uznawana za jedną z najlepszych firm do pracy na świecie. IBM od zawsze stawiał interes swoich pracowników na pierwszym miejscu, dlatego wskaźnik zadowolenia pracowników stoi tu na bardzo wysokim poziomie.

Alphabet

Alphapet to dość młoda firma, a dokładnie holding, który został powołany przez Google w 2015 roku. Na czele holdingu stoją dwaj założyciele Google, czyli Larry Page i Sergey Brin. Alphabet działa na wielu różnych płaszczyznach gospodarki m.in. w zakresie technologii, nauk biologicznych, badań naukowych i inwestycji.

Alphabet zatrudnia pokaźną ilość osób, bo łącznie daje pracę ponad 130 tysiącom pracowników. Panuje tutaj podobna kultura pracy jak w Google, czyli interes pracownika jest bardzo ważny dla pracodawcy. To wszystko sprawia, że Alphabet jest dziś jednym z najchętniej wybieranych miejsc do pracy — szczególnie przez młodych ludzi, którzy liczą na perspektywę rozwoju.

Apple

Apple to amerykańska korporacja, która powstała w 1976 roku, a na jej czele stoi Tim Cook, który zastąpił Steve’a Jobsa po jego śmierci. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą sprzętów technologicznych takich jak komputery osobiste, smartfony, smartwatche, tablety i wiele innych akcesoriów. Posiada również autorskie systemy operacyjny na swoje urządzenia oraz oferuje usługi w zakresie streamingu.

Apple to dziś jedna z najbardziej znanych firm na świecie, posiadająca swoje oddziały w wielu regionach świata, gdzie łącznie zatrudnia ponad 130 tysięcy osób. Kultura pracy w Apple stoi na bardzo wysokim poziomie, co przekłada się na duże zadowolenie pracowników i sprawia, że jest to jeden z najlepszych pracodawców na świecie i cel numer jeden dla wielu absolwentów.

Foto: Depositphotos.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *