Polityka i Społeczeństwo

Nagle stał się najpopularniejszą osobą w PiS, ale pewnym zazdrośnikom to nie pasuje. “Zacznie się jazda”

Mariusz Błaszczak stał się nagle najbardziej popularną osobą w Prawie i Sprawiedliwości. Teraz każdy działacz trzaska przed nim obcasami.

Mariusz Błaszczak po kilku tygodniach spekulacji został wicepremierem, zastępując na tej funkcji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS wystawił ministrowi obrony narodowej pokaźnych rozmiarów laurkę. Naturalnie cała sytuacja nie mogła przejść bez echa wśród działeczek i działaczy partii władzy. Współpracownicy świeżo upieczonego wicepremiera, obawiają się, że teraz “zacznie się jazda”.

Hołdy lenne

Już parę minut po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego, że jego spadkobiercą w rządzie będzie Mariusz Błaszczak, posłanki i posłowie zaczęli grzebać w pamięci i przypominali sobie, czy aby kiedyś czegoś złego nie powiedzieli o Błaszczaku. Niektórzy pewnie się zastanawiali, czy ostatnia anegdota opowiedziana szefowi MON przypadła mu do gustu.

Jak zwraca uwagę sejmowa reporterka “Gazety Wyborczej”, Błaszczakowi na razie nie uderzyła do głowy woda sodowa. Według relacji gazety, do nowego wicepremiera zaczęły się ustawiać kolejki chętnych do złożenia mu hołdu lennego. Gratulacjom nie było końca. Poseł PiS Robert Telus był bardzo szczęśliwy, że udało mu się “zahaczyć” Błaszczaka jeszcze przed zaprzysiężeniem.

– Wiedziałem, że po (zaprzysiężeniu-red.) będzie kolejka. Po co się pchać w kolejce, jak można wcześniej – mówi “Wyborczej” w rytmie “łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje…”

Nominacja nie umknęła uwadze także w Brukseli. Eurodeputowana PiS Anna Zalewska napisała pochwalnego tweeta, cytując swoją wypowiedź dla “Faktu”.

– Mariusz Błaszczak jest znakomitym ministrem, organizatorem a także świetnym kolegą i po prostu dobry człowiekiem. Zyskuje coraz więcej szacunku w Polsce i na całym świecie. W pełni zasłużył na awans do rangi Wicepremiera Rządu RP – sieknęła w mediach społecznościowych była minister edukacji.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie