Polityka i społeczeństwo

Naga prawda o prezesie PiS. Poseł Kaczyński od kilku miesięcy… nie stawił się w pracy

Uwaga mediów skoncentrowana na pośle Jarosławie Kaczyńskim potęguje wrażenie, jakoby był to człowiek chorobliwie zaangażowany w swoją pracę. Tymczasem rzeczywistość jest zgoła inna, otóż Kaczyński pojawił się w pracy ostatni raz w kwietniu.

Poseł Platformy Obywatelskiej zwrócił się do marszałka Sejmu o udzielenie informacji publicznej dotyczącej wysokości uposażenia za wykonywanie mandatu posła, które trafia do rąk, bo chyba nie na konto (?), Jarosława Kaczyńskiego. Ponad 70 tys. zł netto, wraz z dietą ok. 110 tys. zł za pojawienie się na tylko jednym z dziewięciu posiedzeń Sejmu i brak udziału w komisjach.

Wg artykułu 7. Regulaminu Sejmu “posła obowiązuje obecność i czynny udział w posiedzeniach Sejmu oraz organów Sejmu, do których został wybrany”, “do podstawowych obowiązków posła należy w szczególności: 1) udział w głosowaniach podczas posiedzeń Sejmu i w komisjach sejmowych, 2) stosowanie się do wynikających z Regulaminu Sejmu poleceń Marszałka Sejmu.”.

Nieobecności posła Kaczyńskiego zostały odnotowane jako usprawiedliwione. No tak, przecież wg Prawa i Sprawiedliwości wszelkie doniesienia o złym stanie zdrowia prezesa są tylko plotkami wyssanymi z palca. Dziwne jest też, że chory od kwietnia Kaczyński towarzyszy Mateuszowi Morawieckiemu w jego autobusowym rajdzie po Polsce – znalazł choćby siłę, by wziąć udział w sobotniej konwencji w Lublinie… Czyżby więc Jarosław Kaczyński oszukiwał?

Praca posła to coś więcej niż medialne bicie piany. Posłowie biorą również udział w nudnym stanowieniu prawa. Jeśli dla Jarosława Kaczyńskiego jedyną namiętnością jest władza, wydaje się, że powinien za taką przyjemność raczej dopłacać, a nie czerpać profity za nicnierobienie. Prezes otrzymuje wszak pensję poselską, a nie prezesowską, dziwi więc, że taki stan rzeczy odpowiada prawicowemu wyborcy, tak przeciwnemu rzekowmym przywilejom wszelkich wyższych “kast”.

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie