Polityka i społeczeństwo

Nadzwyczajna kulminacja wydarzeń. To może być sądny dzień dla Prawa i Sprawiedliwości

Polacy nie chcą już rządów Kaczyńskiego w kolejnej kadencji. Tygodniowy przegląd sondaży
fot. Shutterstock/Michael Wende

Piątek obfitował w smaczki ujawnione w kolejnych taśmach Kaczyńskiego, a Prawo i Sprawiedliwość pozbawia się kolejnych absurdalnych argumentów, narażając się na śmieszność. Domagająca się zdecydowanego rozliczenia współpracowników służb bezpieczeństwa PRL partia okazuje się jednak ich protektorką? I trzymający w garści wszystkich i wszystko w Polsce Kaczyński o tym nie wiedział? Faktura od firmy Nuenaton nie dotarła, ani nie odprowadzono od niej VAT? Co z tego? Kaczyński w taśmach potwierdza, że Birgfellner zlecenie wykonał…

Prawica przedwcześnie wystrzeliła z „mokrymi kapiszonami”. Na naszych oczach monolit narracyjny Prawa i Sprawiedliwości  dekomponuje się w drobny mak. Dlatego do tłumaczenia zabierze się sam Jarosław Kaczyński. W swoim stylu, tchórzliwie: „Niebawem się wypowie”. Nie będzie jednak konferencji prasowej – zaznaczyła Beata Mazurek. Jak dodała rzeczniczka PiS „[…] myślę, że w poniedziałek zostaniecie państwo mile zaskoczeni informacją, którą usłyszycie”.

W istocie przed Prawem i Sprawiedliwością, Kaczyńskim i jego medialnym propagandzistami masa roboty i nerwowy weekend. Dziennikarz „Do Rzeczy” Marcin Makowski zapowiedział już, że „w poniedziałek pojawi się okładka z PJK i długa rozmowa”.

Co przekaże nam Jarosław Kaczyński w sprawie afery, która przecież go, jako człowieka kryształowego, nie tyczy? Łatwo przewidzieć. Sprawdźmy w poniedziałek, czy poniższe przewidywania, będą się stanowczo różnić od prawd objawionych robiącego pod siebie ze strachu Kaczyńskiego.

https://twitter.com/gambitek/status/1093862548615634945

Przypomnijmy, wczoraj „Gazeta Wyborcza” ujawniła fakturę z czerwca 2018 roku, którą wystawiła spółka Nuneaton powołana przez spółkę Srebrna specjalnie do budowy bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy. Jak podała „Wyborcza”, w sumie z podatkiem VAT Birgfellner chce od Srebrnej 1 mln 580 tys. Gazeta zaznacza, że jest to jedna z czterech faktur, wystawionych przez austriackiego biznesmena. W oświadczeniu przesłanym PAP prezes Srebrnej Małgorzata Kujda podkreśliła, że opublikowana przez media faktura nie została doręczona spółce Srebrna i nie była księgowana.

Beata Mazurek skomentowała doniesienia prasowe: „wiemy, że ta faktura do spółki Srebrna nie dotarła, wczoraj pojawiła się informacja, że nie został odprowadzony podatek VAT od tej faktury. Więc próba dyskredytowania nieustannie Jarosława Kaczyńskiego i naszej formacji nie ma żadnego uzasadnienia, tym bardziej, że nie było związków finansowych między PiS a spółką Srebrna […] Jeśli sąd zadecyduje, w oparciu o dokumenty, które wierzę, że zostaną przedstawione, to rozumiem, że wtedy faktura będzie zapłacona. Argumenta sino concurrere more canino.

Zaangażowanie się samego Jarosława Kaczyńskiego w wyjaśnienia afery podsłuchowej z jego udziałem świadczą o popłochu i przełamaniu pierwszej linii propagandowej obrony Prawa i Sprawiedliwości. Odwracanie kota ogonem już nie wystarcza, a partia wydaje się być zorientowana, co czeka ją w przyszłych taśmach. Oczekujmy więc ataku wyprzedzającego.

fot. Shutterstock/Michael Wende

Źródło: money.pl

 

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie