Polityka i Społeczeństwo

Naczelny antysystemowiec III RP zachwycony współpracą z Kaczyńskim. “Prezes dotrzymuje słowa!”

Pierwszy wspólny projekt PiS i Kukiz’15 trafił właśnie do Sejmu. Paweł Kukiz jest zachwycony. Mówi, że prezes PiS, Jarosław Kaczyński, “dotrzymuje słowa”. Czy to jednak nie koniec jego kariery politycznej?

Kukiz’15 oficjalnie współpracuje z PiS

Przypomnijmy, że Kukiz’15 i PiS podpisały umowę o współpracy programowej. Do Sejmu trafił już też “kukizowy” projekt ustawy antykorupcyjnej.

Paweł Kukiz jest zachwycony współpracą:  – Widać, że prezes dotrzymuje słowa i ustawa pojawiła się zgodnie z naszą umową.

Posłowie Kukiz’15 od kilku miesięcy rozmawiali z PiS na temat współpracy. Choć wielu może zarzucać politykowi-rockmenowi zdradę ideałów, ten twierdzi, że mariaż z Kaczyńskim to konieczny kompromis pomiędzy jego słynna antypartyjną postawą a chęcią realizacji programu. – Nie przyszedłem do Sejmu szukać kolegów i stronnictw, tylko realizować postulaty – mówił w TVN24 w ubiegłym roku.

Kukiełka w rękach mistrza marionetek

W TVN24 na temat Kukiza wypowiedział się jego były koalicjant z Koalicji Polskiej, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Moim zdaniem Paweł Kukiz będzie niestety wykorzystany przez PiS, dlatego że będzie użyty do ratowania kruchej większości Zjednoczonej Prawicy i później okaże się, że te postulaty nie będą mogły być po prostu wykorzystane – ocenił.

Zgorzelski może mieć rację. Kukiz już parę razy pokazał, że potrafi być naiwny. Poza tym zmarnował swój wielki potencjał. Gdy startował w wyborach prezydenckich w 2015 r., uzyskał 3. wynik – po Andrzeju Dudzie i Bronisławie Komorowskim. Potem jego ruch był jedną z głównych sił politycznych w Sejmie. W 2019 r. wszedł do parlamentu tylko dzięki koalicji z PSL.

Najgorsze jest to, że Kukiz promował się jako antysystemowiec. Rzeczywistość pokazała, że potrafił wejść w koalicję z PSL, a teraz rozpoczyna współpracę z PiS.

Ruch Kukiza jest już całkowicie zmarginalizowany. Zapewne PiS przegłosuje jakieś jego mniej istotne pomysły, ale dzięki temu wchłonie jego elektorat. W kolejnej kadencji rockmena może nie być już w Sejmie. Chyba że zobaczymy go na listach… PiS.

Źródło: PAP, TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie