Po godzinach

Na Twitterze prawdziwy szał. Ta akcja całkowicie podbiła sieć

LGBT to przez ostatnie kilka tygodni a nawet miesięcy czołowy temat dyskusji w Polsce. Społeczeństwo jest podzielone zarówno w kwestii związków partnerskich, małżeństw homoseksualnych czy adopcji dzieci przez takie osoby. W najnowszym sondażu IBRIS stanowcze nie małżeństwom homoseksualnym mówi aż 56 proc. ankietowanych, a aż 76 proc. wskazało, że są przeciwni zmianie prawa w kierunku umożliwiającym  mniejszościom seksualnym sprawowanie prawnej opieki nad niepełnoletnimi. Jednak środowisko LGBT nie pozostaje bierne, walczy o swoje prawa i równe traktowanie w Polsce.

Przejawem tego jest najnowsza akcja #JestemLGBT, która wywołała furorę w sieci. Od poniedziałku pod tym hashtagiem użytkownicy Twittera ujawniają swoją orientację seksualną, często dodając do wpisów również zdjęcia.

Co ma na celu #JestemLGBT?

Osoby, które oznaczają swoje posty tym hashtagiem, chcą pokazać, jak wiele osób o odmiennej orientacji seksualnej otacza nas na co dzień. Do akcji dołączył m.in. Nauczyciel Roku 2018, Przemysław Staroń. “Mam takie samo serce jak Ty, i całym tym sercem kocham mojego Jędrusia, z którym chcę się wspólnie zestarzeć, bo mnie oswoił i jest dla mnie jedyny na świecie” – napisał.

Ale to nie koniec. W akcji wzięła również udział Katarzyna Paprota z Partii Razem. “My nie kochamy inaczej! Czasem otulimy kołdrą i podamy ciepłą herbatę, czasem wciągniemy do pociągu w nieznane, czasem nie uśniemy z tęsknoty, czasem nie uśniemy z radości, że słyszymy bicie serca tej drugiej osoby” – napisała.

https://twitter.com/szprotest/status/1155948055012577286?s=20

Co próbują osiągnąć osoby, które oznaczają swoje posty tym hashtagiem? Przede wszystkim normalność, w ich życiu, rodzinie, codzienności, problemach. Pokazują, że żyją tak jak wszyscy, pracują tak jak wszyscy, mają pasje, przyjaciół, ulubione filmy. Niektóre wpisy są naprawdę poruszające.

https://twitter.com/MichalPokrywka/status/1156075842516262914?s=20

https://twitter.com/mgpieszkala/status/1156101092452765696?s=20

Jak napisał jeden z bardziej wpływowych Twitterowiczów, nienależący do społeczności LGBT: Segreguje się śmieci, a ludzi się kocha i szanuje.

https://twitter.com/Phil_Backensky/status/1156126706580807681?s=20

Gratulujemy odwagi i wytrwałości. W końcu każdy człowiek zasługuje na szacunek, bez względu na poglądy, orientację seksualną czy religię. Czas postawić na Polskę otwartą i tolerancyjną, a nie zaściankową i homofobiczną.

Źródło: Twitter/WP

fot. Shutterstock/Mano Kors

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie