Kultura Po godzinach

Na to czekali słuchacze! Rewelacyjny start Radia Nowy Świat

Wojciech Mann odchodzi z Trójki

W piątek zadebiutowało Radio Nowy Świat. Projekt Wojciecha Manna i dziennikarzy, którzy odeszli z Polskiego Radia, już pierwszego dnia działalności wzbudził rekordowe zainteresowanie. Na platformie Open FM i usłudze WP Pilot nowego radia słuchało blisko 100 tysięcy użytkowników.

Nowy Świat rozpoczął nadawanie w piątkowy poranek. Na początek słuchacze usłyszeli Wojciecha Manna i piosenkę „All You Need is Love” Beatlesów.

Jak się okazuje, debiut nowego radia był wydarzeniem mocno oczekiwanym. Nowy Świat spotkał się z ciepłym przyjęciem i olbrzymim zainteresowaniem.

Nowego radia można słuchać za pośrednictwem platformy Open FM i usługi WP Pilot. Dostęp jest bezpłatny, można włączyć je na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Jak informuje portal Money.pl, w piątek w szczytowym momencie aż 40 procent użytkowników Open FM słuchało właśnie Radia Nowy Świat. Portal podaje, że w Open FM oraz WP Pilot audycji nowego radia słuchało w sumie prawie 100 tysięcy odbiorców.

Co można usłyszeć na antenie Radia Nowy Świat? Audycje prowadzone będą codziennie – w dni powszednie od 6 rano do 22, w weekendy – od 10 do 22. W ramówce znajdują się poranne audycje Wojciecha Manna, usłyszymy też Tomasza Raczka, Elizę Michalik, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha i Bartosza Waglewskich czy Zbigniewa Zamachowskiego. Ciekawostką może być program „Próbny lot”, nadawany w dni powszednie od 10 do 11, który będą prowadzić finaliści konkursu organizowanego przez rozgłośnię.

Radio Nowy Świat stworzyli dziennikarze, którzy odeszli z Polskiego Radia. Stacja finansowana jest przez słuchaczy na zasadzie crowdfundingu. W zbiórce na platformie Patronite twórcy otrzymali 1,8 mln złotych.

Źródło: Money.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie