Polityka i Społeczeństwo

Na strajk kobiet wysłano antyterrorystów, teraz jednostka jest zdekonspirowana. Gangsterzy już zacierają ręce

Longfin Media / Shutterstock / zdjęcie poglądowe

Funkcjonariusz w cywilu, który bił pałką uczestników Strajku Kobiet, to antyterrorysta. Zdaniem ekspertów decyzja o wysłaniu na manifestacje policjantów z oddziału antyterrorystycznego przyniosła fatalne skutki.

Szokujące wideo z protestu na placu Powstańców Warszawy błyskawicznie rozeszło się po sieci. Widać na nim mężczyznę, który wyciąga teleskopową pałkę i zaczyna uderzać nią protestujących. Potem okazało się, że w tłumie protestujących znaleźli się funkcjonariusze w cywilu.

Portal OKO.press ustalił, że mężczyzna z wideo to antyterrorysta. Do „zabezpieczenia” strajku wysłano około 60 policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych – jednostki używanej przy najbardziej niebezpiecznych i tajnych operacjach. Funkcjonariusze BOA konwojują najgroźniejszych przestępców, zatrzymują terrorystów, uwalniają zakładników. Tym razem wysłano ich w tłum manifestantów Strajku Kobiet. I ta decyzja uważana jest za fatalną.

Ludzie mają żal do dowódcy, że ich wsadził „na minę”. Straciliśmy zaufanie, prestiż, atmosfera w jednostce jest fatalna – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” jeden z antyterrorystów.

Powinno być jeszcze śledztwo o przekroczenie uprawnień przez kierownictwo policji, które wydało tu rozkaz użycia centralnego BOA – komentuje inny.

Ogromną szkodą dla jednostki jest to, że w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się dane personalne agresywnie interweniujących funkcjonariuszy. To oznacza ich dekonspirację.

A wtedy konieczne jest zapewnienie jemu i jego rodzinie ochrony, wysłanie na urlop czy przeniesienie do innego służbowego lokum. I to nie teoria – komentuje rozmówca „Rzeczpospolitej”. Dekonspiracja i skargi do prokuratury sprawiają, że jednostka utraciła zdolność bojową.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie