Po godzinach

Na pikniku Rydzyka mówiono o seksie. Takich słów nikt się nie spodziewał!

Rydzykowi wciąż mało. Chce więcej publicznych pieniędzy

W sobotę miał miejsce piknik słuchaczy Radia Maryja. Głównym tematem była rodzina. W trakcie swojego kazania biskup Wiesław Śmigiel zaapelował do wszystkich, by podejmowali trud ocalenia małżeństw i rodzin, które przeżywają kryzys. – Miłość cielesna, jeśli jest realizowana w małżeństwie sakramentalnym, jest jak modlitwa, która uświęca – mówił.

Biskup Wiesław Śmigiel mówił o tym, że trzeba ratować rodzinę

W czasie kazania biskup Śmigla przypomniał fragment Listu św. Pawła do Kolosan. – Tekst ten powstał w odpowiedzi na niepokoje, które we wspólnocie chrześcijańskiej wzbudziły nauki niektórych nauczycieli, którzy przybyli z zewnątrz.

Pod ich wpływem niektórzy chrześcijanie zaczęli wybierać z nauki Chrystusa tylko niektóre elementy i zasady, które wydawały się im atrakcyjne, potrzebne lub modne – mówił. Jego zdaniem dziś także niektórzy chrześcijanie zaczęli traktować Kościół jak hipermarket, z którego można wybrać sobie to, co się podoba lub to, na co ma się ochotę.

Jego zdaniem problemy Kolosan przypominają te współczesne. Biblia zaś jest bardzo aktualna.

– Teologię ciała ludzkiego rozwinął w swoim nauczaniu św. Jan Paweł II, w którego Sanktuarium dzisiaj jesteśmy, podkreślając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego, a miłość cielesna, jeśli jest realizowana w małżeństwie sakramentalnym, jest jak modlitwa, która uświęca. Z tego wynikają daleko idące konsekwencje. Ciało człowieka jest ważne i trzeba o nie dbać, ale nie posuwać się do próżności w tym zakresie – mówił.

VIP-y na mszy

Biskup miał wdzięcznych słuchaczy. Na mszy świętej w Toruniu spotkać można było m.in. ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza.

Fanów Radia Maryja potem czekał koncert Bogdana Trojanka i zespołu Terne Roma, a wreszcie grupy Bayer Full.

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie