Polityka i Społeczeństwo

Na Nowogrodzkiej ze smutkiem przyjęto ten sondaż. Stało się to, czego obawiali się politycy PiS

Politycy PiS z niepokojem patrzą w sondaże. Najnowsze badanie pokazuje, że partia rządząca traci poparcie.

Jarosław Kaczyński i spółka od dłuższego czasu mają ból głowy z sondażami. Czy przyspieszone wybory opłaciłyby się Nowogrodzkiej? Raczej nie. Z jednej strony Kaczyński mógłby pozbyć się krnąbrnych koalicjantów, jak Zbigniew Ziobro, z drugiej – nie ma szans na wyrobienie takiego wyniku, by uzbierać samodzielną większość.

Prezes musiałby szukać sojuszu z Konfederacją, który na pewno byłby kosztowny. A i tak istnieje niebezpieczeństwo, że taką koalicję przegłosuje zjednoczona opozycja.

Teraz te obawy mogą się jeszcze pogłębić, bo PiS zaliczyło falstart z Polskim Ładem. Na Nowogrodzkiej panuje obawa, że będzie to kosztowało partię rządzącą kilka punktów procentowych. W nowym sondażu Social Changes dla wPolityce.pl PiS faktycznie traci poparcie.

Według badania, gdyby wybory odbyły się teraz, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 36 procent. To spadek o 2 pkt. proc. w porównaniu do ostatniego sondażu. Wygląda więc na to, że inflacja polskoładowa niepewność mają wpływ na elektorat PiS.

Drugi wynik uzyskuje KO – na największa partia opozycyjna może liczyć na 24 proc. głosów. Podium uzupełnia Polska 2050 z 14-proc. poparciem. Do Sejmu weszłyby też Konfederacja (10 proc.) i Lewica (9 proc.). Sondaż przynosi fatalne wieści dla PSL. Ludowcy zgarniają tylko 2 proc. głosów i są daleko za progiem wyborczym.

Politycy PiS z pewnością z niepokojem wypatrują kolejnych sondaży. Zasadne jest bowiem pytanie, czy falstart Polskiego Ładu przyniesie partii rządzącej trwały spadek poparcia.

Źródło: Polityce.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie