Polityka i Społeczeństwo

Na kongresie PiS zapadnie kluczowa decyzja ws. Morawieckiego. “Innej drogi nie ma”

Flickr.com/Kancelaria Premiera

PiS wybierze wkrótce swoje nowe władze. Prezesem pozostanie Jarosław Kaczyński, a nową, istotną rolę ma otrzymać Mateusz Morawiecki.

Kongres Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się w sobotę 3 lipca w Warszawie. Delegaci wybiorą nowe władze partii. Jasne jest, że nowym-starym prezesem zostanie Jarosław Kaczyński, który nawet nie ma konkurenta.

Ale poza osobą prezesa, delegaci wybiorą także członków Rady Politycznej, Krajowego Sądu Dyscyplinarnego i Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Gdy wybrana zostanie nowa Rada Polityczna, jej członkowie zdecydują z kolei o wyborze nowych wiceprezesów partii. Obecnie tę funkcję pełnią Joachim Brudziński, Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński. Z informacji, do których dotarł portal WP wynika, że w niedzielę do tego grona dołączy Mateusz Morawiecki. Obecny premier zastąpi prawdopodobnie Antoniego Macierewicza, choć los byłego szefa MON nie jest jeszcze przesądzony – rozważa się też poszerzenie grona wiceprezesów. Tym samym premier umocni swoją pozycję w partii, której wielu członków wciąż jest do niego sceptycznie nastawionych.

Ten ruch planowany był już od jesieni ubiegłego roku. Premier musi w końcu zdać test z wejścia w struktury. Jeżeli myśli o przejęciu sterów po Jarosławie Kaczyńskim, innej drogi nie ma – mówi informator portalu. Informacje WP potwierdził już Ryszard Terlecki.

Z pewnością zostanie wybrany, jeżeli wszystko się odbędzie zgodnie z planem – stwierdził, zapytany o kandydaturę Morawieckiego na wiceprezesa.

Wybór Morawieckiego na wiceprezesa PiS będzie wyraźnym sygnałem, że mimo słabszych momentów premiera i fascynacji prezesa Danielem Obajtkiem, to właśnie obecny szef rządu jest najbliżej zastąpienia w przyszłości Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: WP, Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie