Polityka i Społeczeństwo

Na jaw wyszły szczegóły tajnego spotkania rządu ws. lockdownu. Słowa Gowina, które tam padły, przerażają

Gazeta.pl przytacza fragment wymiany zdań między szefem rządu i wicepremierem, która pokazuje w w jakiej jesteśmy sytuacji i co nas czeka w najbliższym czasie – Lockdown zadłuży Polskę na pokolenia, a i tak nie uratuje to służby zdrowia – wypalił Gowin. To nie jest prawdopodobnie wierny cytat, ale sens wypowiedzi jest jasny.

Słowa Gowina to naprawdę mocna sprawa. To nie są okrągłe zdania Mateusza Morawieckiego na konferencjach prasowych. Rząd ma pełną świadomość tego, że służba zdrowia płynie na zderzenie z górą lodową i trwa spór o ustalenie priorytetów. Służba zdrowia czy gospodarka. Zachorowania liczone w dziesiątkach tysięcy czy ratowanie kondycji budżetu. Obywatele umierający setkami czy wpływy z podatku VAT. To jest wypisz, wymaluj sytuacja z wyborem, któremu pacjentowi zaordynować respirator.

Wczoraj gościem programu “Fakty po faktach” w TVN24 był profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw walki z COVID-19 – Wjeżdżamy na pobocze, łubu dubu – i właściwie jesteśmy w tej chwili w takim miejscu – nawet ci z tyłu, co nigdy nie zapinali pasów, zapinają pasy bezpieczeństwa ze strachu i albo walniemy w ścianę, albo nam się uda wrócić na właściwą drogę z niewielkimi obrażeniami – opisał metaforycznie sytuację. I dodał – Obrażenia to są zgony, ciężkie zachorowania i olbrzymie kłopoty służby zdrowia.

Źródło Gazeta.plTVN24.pl

 


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie