Po godzinach

Na jaw wyszło dlaczego Andrzej Duda nie pojedzie na inaugurację mistrzostw świata w Rosji. Internauci śmieją się z prezydenta

Po wielu miesiącach walk wydawało się, że Andrzej Duda postawił na swoje w sporze z Jarosławem Kaczyńskim. Zmiany w rządzie poszły w kierunku, których oczekiwała głowa państwa, z dymisją szefa MON Antoniego Macierewicza na czele. Tajemnicą poliszynela jest, że prezydent pozostawał w poważnym sporze z ministrem obrony, obydwaj panowie nie szczędzili sobie uprzejmości.

Skoro prezydent pozbył się ostatecznie Macierewicza, to mógł wrócić do tego co lubi najbardziej, czyli do jazdy na nartach. Pomimo niskich temperatur i leżącego w polskich górach śniegu, zima się jednak kończy i ustępuje miejsca wiośnie.

Dlatego też głowa państwa musi sobie znaleść nową rozrywkę, która umili jej czas pomiędzy podpisywaniem kolejnych ustaw, które wysyłają mu na biurko koledzy z parlamentu.

Na całe szczęście Duda jest wielkim kibicem piłki nożnej, toteż nadchodzący wielkimi krokami piłkarski mundial w Rosji będzie dla niego okazją do zażycia odpowiedniej dawki sportowych emocji, odpoczynku i medialnego lansu.

Niestety dla fanów prezydenta okazało się, że głowa państwa nie weźmie udziału w inauguracji turnieju. Wszystko to ma mieć związek z potencjalnym bojkotem dyplomatycznym rosyjskiego turnieju ze strony Polski, w ramach którego rozważane jest nawet potencjalne wycofanie naszej kadry narodowej z udziału w mistrzostwach.

Okazuje się jednak, że nieobecność Andrzeja Dudy ma zupełnie inne, prozaicznie wytłumaczenie. Zdaniem jednego z internautów prezydent zwyczajnie nie załapał się do mundialowej kadry:

Brak powołania głowy państwa na mistrzostwa świata nie powinien nikogo dziwić. Wszakże Duda nie odgrywa wystarczająco ważnej, zarówno w swoim otoczeniu partyjnym, jak i w krajowej polityce…

fot. Shutterstock/Dagmara_K

                                  POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie