Polityka i Społeczeństwo

Na działalność podkomisji smoleńskiej sypano miliony. Tyle kosztowało nas żałosne śledztwo Macierewicza

Macierewicz

Działalność podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza, której ustalenia nie interesują nawet Jarosława Kaczyńskiego, kosztowała nas blisko 25 milionów złotych. Na co wydano pieniądze – do końca nie wiadomo.

Tygodnik „Sieci” rzucił nieco światła na sprawę finansowania podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Pismo informuje, że z budżetu ministerstwa obrony narodowej wydano na jej działalność ponad 24 mln 566 tys. 881,94 zł.  Najwięcej w latach 2018-19. W 2018 roku na podkomisję przeznaczono aż 6,8 mln zł, rok później – już 7,6 mln.

Nie jest do końca jasne, na co konkretnie wydano te pieniądze. „Sieci” podkreślają, że „kłopotem jest brak raportu końcowego, który, według zapewnień przewodniczącego, jest już gotowy. Jego udostępnienie opinii publicznej i pokazanie, co za te pieniądze udało się zrobić, pozwoliłoby być może, rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące finansów podkomisji”.

Raport podkomisji został zaprezentowany w formie filmowej w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Mowa w nim o eksplozjach w prezydenckim tupolewie, jednak ani prezydent, ani premier, ani szef MON, ani nawet Jarosław Kaczyński nie zwrócili uwagi na te ustalenia. Od podkomisji Macierewicza odwróciły się też rodziny smoleńskie. Ustaleń tego organu nikt nie bierze na poważnie, ale rząd przeznaczał pieniądze na jego działalność.

Od dłuższego czasu o finansowanie podkomisji dopytywał senator Krzysztof Brejza. Pod koniec listopada polityk poinformował, że wygrał proces, który wytoczył resortowi obrony narodowej.

Wygrałem w sądzie z Ministerstwem Obrony Narodowej sprawę o ujawnienie całości wydatków Podkomisji A. Macierewicza – napisał senator na Twitterze. Zamieścił też pismo Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym czytamy, że sąd „stwierdził, że bezczynność Ministra Obrony Narodowej miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa”.

 


Źródło: Sieci

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie