Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Skandaliczny wpis posła PiS. Według niego prawdziwym Polakiem jest tylko wyborca Dudy

Prezydent Duda

Prawdziwym Polakiem jest tylko wyborca Andrzeja Dudy. Tak uważa Szymon Giżyński, lider częstochowskiego PiS, poseł i wiceminister rolnictwa. 

Kto tu jest prawdziwy?

Giżyński stwierdza, że “wyborcy Rafała Trzaskowskiego muszą sobie zdawać sprawę, iż proponują Polakom podstawienie głów pod topór prawdziwości słów byłego premiera Kanady, Stefana Harpera: »Naród, który nie praktykuje swej niepodległości, traci ją«”.

To jednak nie jedyne grzechy elektoratu polityka PO. – Wyborcy Rafała Trzaskowskiego muszą sobie zdawać sprawę, iż chcą zarzucić na szyje Polaków pętlę czasów, gdy – trawestując słowa Krzysztofa Mętraka – żadna wzniosłość i powaga nie będą wybrzmiewać – uważa poseł.

Na koniec dodaje, że “wyborcy Rafała Trzaskowskiego są agnostykami polskości: jako Polacy, wobec polskości – pozostają niewierzący i niepraktykujący. Wyborcy prezydenta Andrzeja Dudy są wobec polskości wierzący i praktykujący, pozostając polskości – gorliwymi wyznawcami”.

PiS-owiec w pigułce?

Problem polega jednak na tym, że swoimi tweetami polityk pokazał stereotypowego wyborcę, ale nie PO, a właśnie PiS-u. Nie chodzi nam o cały elektorat partii rządzącej, ale ten najtwardszy, najmocniej zapatrzony w Kaczyńskiego i Macierewicza. Niestety to obraz ludzi, którzy żyją w świecie teorii spiskowych, są zdania, że Unia Europejska chce nas pozbawić podmiotowości i właśnie polskości. Każdy trzeźwo patrzący jednak na rzeczywistość, wie, że jest inaczej. Zresztą w swojej kampanii wyborczej sam Rafał Trzaskowski tłumaczył wielokrotnie, że europejska wspólnota może wzmocnić nasze narodowe więzi, a nie je osłabić.

Trudno zresztą nie uznać, że działania posła PiS w social mediach to tylko próba dodatkowego antagonizowania wyborców. A takimi ruchami polityk bynajmniej nie wzmacnia naszych więzi narodowych…

Tonący brzytwy się chwyta

Ostatnie sondaże nie są jednoznaczne. Możliwe, że w wewnętrznych badaniach partii gorzej wypada nawet Duda i stąd politycy PiS-u zaczynają nie panować nad swoimi emocjami i starają się antagonizować elektoraty, co jest zresztą błędem, bowiem prowadzi do odsunięcia od obecnego prezydenta wyborców “środka”. Raczej nie przysłuży się to w niedzielę ich faworytowi.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie