Polityka i Społeczeństwo

Myśleliśmy, że limit żałosnych wypowiedzi rządzących nt. koronawirusa się wyczerpał. I wtedy odezwał się Łukasz Schreiber

Politycy PiS nie należą chyba do zbyt taktownych i empatycznych osób. Skąd ta myśl? Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber w “Salonie Politycznym Trójki” z ogromną lekkością zareagował na to, że nauczyciele umierają na koronawirusa.

Umrzeć można na wiele sposobów

Łącząc się w bólu z rodzinami ofiar, oczywiście jest to ogromna tragedia, ale pamiętajmy też, że pedagodzy giną np. w wypadkach samochodowych – powiedział Schreiber. Szok? Zdecydowanie! Tym bardziej, że mówi to członek ekipy rządzącej, która zapewniała (i nadal zapewnia!), że jako kraj jesteśmy świetnie przygotowani na drugą falę pandemii.

Polityk dodał, że sytuacja w szkołach jest na bieżąco analizowana, ale na razie nie ma powodów, by zamykać placówki i wracać do zdalnego nauczania.

PiS vs. COVID-19

PiS przegrywa z koronawirusem na całej linii. Dziś media rozpisują się już o tym, że chorzy są przewożeni z jednego szpitala do drugiego, bowiem w placówkach brakuje łóżek. Liczba zachorowań i ofiar rośnie. Są też pierwsze zgony w gronie nauczycieli.

Co na to władza? Cóż, latem premier Mateusz Morawiecki twierdził, że epidemii nie trzeba się już bać. I to mimo faktu, że eksperci twierdzili w tym czasie coś innego.

Teraz zaś wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział w Polskim Radiu, że pielęgniarki i lekarze unikają wykonywania swoich obowiązków oraz wyznał, że przedstawiciele tych zawodów nie powinni bać się koronawirusa. Innymi słowy, stara się chyba zrzucić winę na ewentualne problemy systemu zdrowia (a może jego całkowitą zapaść) na medyków.

Co dalej z pandemią?

Jeśli wierzyć ekspertom, szczepionka na COVID-19 może pojawić się początkiem 2021 r. Tyle że jej wprowadzenie na rynek nie rozwiązuje z miejsca problemu. Najpierw konieczne będzie zaszczepienie sporej liczby osób, a już to jest spektakularnym logistycznym wyzwaniem. Patrząc na działania obecnego rządu, należy być naiwnym, by wierzyć, że ten temu podoła.

Źródło: polskieradio.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie