Polityka i Społeczeństwo

Myśleliście, że już dawno przebili dno? Ten materiał “Wiadomości” TVP o opozycji wyprowadzi was z błędu

Redakcja “Wiadomości” TVP ponownie krytykuje Donalda Tuska. Materiał pt. “Prorosyjska słabość Tuska” to jednak istne opus magnum stacji.

“Wiadomości” znów przebiły sam siebie!

W sobotnim (21.05) wydaniu głównym “Wiadomości” prezenterka Edyta Lewandowska zapowiadała materiał “Prorosyjska słabość Tuska”. – Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna pracę nad programem na przyszłoroczne jesienne wybory parlamentarne. Rozmowy o wyborach prowadzi też opozycja. Choć na razie tam tematem nie jest program. Bardziej widoczne są prorosyjskie propozycje, które ujawniły się już za czasów poprzednich rządów, brak szacunku dla demokratycznych wyborów Polaków i polityczne słabości lidera Platformy Obywatelskiej – mówiła do widzów.

Tuskowi wypomniano, że jako premier przechadzał się z Putinem po sopockim molo. Z kolei jego pomysły na reformę sądownictwa to “kalka niedemokratycznych zachowań, które znamy np. z Rosji Putina”.

Z kolei dziennikarz Dominik Cierpioł w swoim reportażu mówił też o “babci Kasi”, która obrażała policjantów na wiecach opozycji. Przypomniano też słynne “piłowanie katolików” Sławomira Nitrasa.

W świecie TVP “prorosyjskie słabości Tuska” wiążą się też z pomysłem… likwidacji KRUS-u. O tym wspomniano jednak chyba głównie, by dodać, że “PiS planuje dalsze wsparcie dla rolników”.

Czy TVP ma rację?

Odpowiedź brzmi: nie! Rządy PO-PSL nie były bardziej prorosyjskie, niż np. ówczesne Stanów Zjednoczonych. Mówimy bowiem o okresie prób tzw. resetu pomiędzy USA a Rosją. Dziś wiemy, że działania dyplomacji Baracka Obamy były błędne. Tyle że nie oznacza to jakiegoś spiskowania z Putinem!

TVP, niestety, każdym kolejnym reportażem o Tusku pokazuje, że jest infantylną machiną propagandową PiS, a nie rzetelnym źródłem informacji.

Czytaj również:

Źródło: TVP Info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie