Polityka i Społeczeństwo

Musi być bardzo źle. Kaczyński zwoła spotkanie liderów koalicji!

Sytuacja w koalicji rządzącej jest daleka od wymarzonej. Nie ma w niej zaufania, a konflikty wypadają jak prezenty z worka Świętego Mikołaja.

Dłużej tak nie pociągniemy – słychać w obozie władzy. Konflikty i wzajemne pretensje rozsadzają prawicową koalicję – Najgorsze dla premiera jest to, że nie może powyrzucać “ziobrystów”, bo się rozpadnie większość. A oni sami nie odejdą, mimo że słyszą, że powinni zachować się “honorowo” i oddać funkcje w rządzie. Ale nie oddadzą – mówi rozmówca Wirtualnej Polski.

Z okolic premiera Mateusza Morawieckiego można usłyszeć, że głosujący na zarządzie Solidarnej Polski za wyjściem z koalicji, powinni rzucić papierami, jeżeli tak bardzo im się ten prawicowy związek nie podoba – Przecież nikt ich tu siłą nie trzyma. A i oni zachowaliby twarz – mówi jeden z posłów. Według informacji Wirtualnej Polski, honorowe odejścia z zajmowanych funkcji nie będą miały miejsca.

Struna jest do tego stopnia naciągnięta, że wicepremier Jarosław Kaczyński zarządził naradę liderów koalicji. Na spotkanie Rady Koalicji mają być zaproszeni m.in. premier Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro oraz wicepremier Jarosław Gowin – Nie wiem, jak prezes Kaczyński zamierza to wszystko “posklejać”. W koalicji nie ma nawet szorstkiej przyjaźni, jest otwarta wrogośćmówi jeden z ministrów.

Dzisiaj rano pojawiła się informacja o możliwej dymisji Janusza Kowalskiego z funkcji wiceministra aktywów państwowych. Taką decyzję podjął minister Jacek Sasin. Szczerze mówiąc, to typowałem Kowalskiego do honorowego odejścia z ministerstwa, bowiem wypowiedział tyle słów i przeskoczył kilka mostów za daleko, że jego jedynym wyjściem było podziękowanie za stanowisko i zamknięcie za sobą drzwi. Może on dużo krzyczy, ale honorowego mleka nie daje.

Źródło WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie