Polityka i Społeczeństwo

Mur na granicy? Donald Tusk nie ma wątpliwości co do intencji PiS. “Chcą zrobić wielki wał”

paparazzza/shutterstock

Koalicja Obywatelska będzie przeciwko budowie muru na granicy z Białorusią. Donald Tusk uważa, że PiS chce wydać prawie dwa miliardy złotych poza kontrolą.

Wczoraj odbyło się posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Jednym z tematów, jaki się pojawił podczas dyskusji, była kwestia budowy muru na polsko-białoruskiej granicy. Mur ma powstać na podstawie specustawy o budowie zapory. Po klubowym spotkaniu do dziennikarzy wyszedł Donald Tusk i zapowiedział, że Koalicja Obywatelska nie poprze w głosowaniu rządowej ustawy.

Jak zaznaczył lider Platformy Obywatelskiej, sprawą priorytetową jest szczelna i bezpieczna granica. – Dzisiaj problem PiS i jego propozycji polega na tym, że dostali do rąk już wszystkie możliwe instrumenty, z przedłużanym stanem wyjątkowym włącznie, a przez granice przecieka coraz więcej ludzi. Jeżeli kogoś potrafią zatrzymać, to są to kobiety i dzieci – powiedział były premier.

Odnosząc się do planów budowy muru na granicy, powiedział, że  “w poniedziałek pojawił się pomysł budowy muru, konkretnie pomysł wydania poza wszelką kontrolą 1 mld 600 mln zł”. – Oni nie chcą zbudować żadnego muru; jakby chcieli, to by to zaczęli robić. (…) Ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat, bo nie jest wcale intencją zbudowanie dobrych, skutecznych zapór. Ich intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli – tłumaczył Donald Tusk.

Były szef Rady Europejskiej podkreślił, że “rację ci, którzy piszą w mediach społecznościowych, że oni udają, iż zbudują wielki mur, a tak naprawdę chcą zrobić wielki wał“.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie