Pandemia Polityka i Społeczeństwo

“Możesz zamknąć się człowieku?”. Kto wygrał pierwszą debatę prezydencką w USA?

W USA odbyła się debata prezydencka. Pierwsza w tej kampanii. Jeśli ktoś liczył na kulturalną wymianę zdań, przeliczył się. Donald Trump kpił z Joe’ego Bidena, a ten drugi nazwał go „kłamcą” i „klaunem”.

Biden vs. Trump

Pierwsza prezydencka debata w tej kampanii miała miejsce w Cleveland w stanie Ohio.

Ważnym tematem był Sąd Najwyższy. Trump twierdził, że nominowana przez niego do instytucji Amy Coney Barrett jest idealną kandydatką. – Wygraliśmy wybory i to ma swoje konsekwencje – tłumaczył to, dlaczego stawia na republikańską prawniczkę.

Amerykanie powinni mieć wpływ na to kto trafi do Sądu Najwyższego. Poprzez wybór prezydenta i senatorów. Ale w tej chwili już jesteśmy w trakcie wyborów i to oznacza odbieranie Amerykanom tej możliwości – atakował zaś Biden.

Prowadzący debatę Chris Wallace niezbyt radził sobie z prowadzeniem programu, bowiem utrudniał mu to sam prezydent, który często mu przerywał.

Wygląda na to, że muszę debatować z tobą, nie z Joe, ale nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony – twierdził Trump, który przerywał wypowiedzi i dziennikarza i Bidena.

Demokrata w pewnym momencie nie wytrzymał: – Możesz się zamknąć, człowieku?

Ogólnie Trump chce chyba narzucić narrację “oblężonej twierdzy” i przekonać, że nadal walczy z systemem, który się na niego uwziął.

„Co ten klaun robi?”

Prezydent atakował też konkurenta za to, że był jedną z twarzy tzw. Obamacare, czyli amerykańskiej ustawy, która reformowała system opieki zdrowotnej. Budzi ona pewne kontrowersje.

Biden próbował jednak bronić ustawy. Trump oczywiście mu przerywał. – My zrobiliśmy to lepiej. „Obamacare” była nieszczęściem – ripostował obecny prezydent.

W oczach Trumpa Biden chce skierować USA w kierunku „socjalistycznej ochrony zdrowia” i, choć Demokrata twierdził, że nie jest socjalistą, obecny mieszkaniec Białego Domu robił wiele (zresztą robi to od początku kampanii), by przekonać wyborców, że Demokraci sprawią, że mocarstwo pójdzie na lewo, jeśli chodzi o wiele obszarów funkcjonowania państwa.

Ludzie, czy macie pojęcie, co ten klaun robi? On nie ma planu i pomysłu na ochronę zdrowia. Nie wie, o czym w ogóle mówi – powiedział Biden.

Kto wygrał tę debatę? Komentatorzy nie są zgodni. Zapewne rozstrzygające będą kolejne starcia obu polityków.

Źródło: Youtube, Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie