Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki znów ogłosił, że wygrywamy z pandemią. Nowy raport ministerstwa zdrowia sugeruje co innego

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o 13 239 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa. Statystyki nie potwierdzają słów Mateusza Morawieckiego o pokonaniu pandemii.

Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią!

Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki – ten entuzjastyczny wpis pojawił się na początku tygodnia w mediach społecznościowych Mateusza Morawieckiego. Ministerstwo zdrowia poinformowało wówczas o zaledwie 5 736 nowych przypadkach zakażeń. Premier uznał, że ta faktycznie najniższa od tygodni liczba nowych zachorowań to zwiastun nowych, lepszych czasów. Wygląda na to, że nie uczy się na błędach i wciąż rozgrywa pandemię propagandowo. Bo od tej pory statystyki znów zaczęły rosnąć.

We wtorek odnotowano 9 113 nowych przypadków, w środę już 13 823, wczoraj – 14 863. Dziś raport ministerstwa przyniósł wieści o 13 239 zachorowaniach. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 110 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 421 osób. Łącznie to 531 ofiar. W Polsce od początku pandemii na koronawirusa zachorowało ponad milion osób, zmarło ponad 19 tysięcy.

Rząd tymczasem wyczekuje momentu, w którym dostępne będą szczepionki na COVID-19. Polska złożyła zamówienie na 45 mln dawek. Według planu w połowie stycznia ruszy w Polsce system centralnej rejestracji, gdzie będzie można zapisać się na szczepienie.

Mamy ustalone grupy priorytetowe i zaczniemy od medyków. Druga grupa to seniorzy, bo w ich przypadku wiadomo, że ryzyko podczas infekcji rośnie – wyjaśniał minister Adam Niedzielski na antenie TOK FM.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie