Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki zdrajcą? Posłanka KO się nie patyczkuje

Orban
Flickr.com/kprm

Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej pokazała na przykładzie, o jakiej kwocie pieniędzy jest mowa w przypadku obstawania przez Polskę przy wecie.

W dniach 10-11 grudnia odbędzie się spotkanie liderów unijnych państw w sprawie przyszłości budżetu i Funduszu Odbudowy. Polska wspólnie z Węgrami położyła na stole możliwe weto, jako groźbę wobec uzależnienia wypłaty funduszy od przestrzegania praworządności. Politycy Solidarnej Polski przystawiają pistolet do głowy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, posługując się przy okazji półprawdami i manipulacjami na temat skali unijnych pieniędzy, jakie do tej pory trafiły do Polski. Wicepremier Jarosław Gowin jest zwolennikiem pokojowych rozwiązań i był nawet w ubiegłym tygodniu w Brukseli, aby wysondować możliwe scenariusze kompromisu.

W poranku radia TOK FM gościła Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej. Zachowanie premiera Morawieckiego określiła “skokiem na główkę do basenu bez wody” – Nie wyobrażam sobie, żeby premier wrócił do swojej ojczyzny i powiedział: “drodzy obywatele, właśnie w waszym imieniu powiedziałem, że 100 miliardów żywej gotówki jest nam niepotrzebne” – powiedziała.

Aby dokładnie zobrazować skalę pieniędzy, z jakich rząd Zjednoczonej Prawicy chce zrezygnować, posłużyła się przykładem – My finansujemy NFZ z własnych składek, ale rząd z pieniędzy budżetowych, czyli z naszych podatków, każdego roku jeszcze do niego dokłada. W przyszłym roku, w czasie pandemii, rząd PiS chce dołożyć do NFZ 11 miliardów złotych – opisywała.

Czyli premier Morawiecki powie, że 10 razy tyle, ile rząd przeznaczy na zdrowie w czasie pandemii, to są pieniądze, których my nie potrzebujemy – podsumowała. Izabela Leszczyna dodała, że to byłoby samobójstwo – Ja na miejscu premiera bałabym się wrócić do Polski, bo usprawiedliwione będzie słowo “zdrajca” – stwierdziła parlamentarzystka.

Źródło TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie