Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki zawiązał sojusz z Rydzykiem? Na wspólnym celowniku szef NBP

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Nie ma przypadków, są tylko znaki. Media ojca Tadeusza Rydzyka po raz kolejny atakują rządzących w sprawie inflacji. Teraz już nie przebierają w słowach.

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, media ojca Tadeusza Rydzyka po raz kolejny atakują rządzących w sprawie szalejącej inflacji. Tylko, czy aby chodzi o rząd, czy jednak ostrze nożna jest skierowane w prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego?

Jego kadencja upływa za pół roku i już wiadomo, że będzie się ubiegał o kolejną.

Ma jednak kilka problemów na głowie – szalejącą inflację, parujące z portfeli najuboższych Polaków pieniądze, gniew prezesa Kaczyńskiego i obawy obozu rządzącego, że może się przyczynić do przegranych przez PiS wyborów. Gdy rozwiąże tych kilka spraw, spokojnie może zostać ponownie wybrany- tylko czasu ma za mało.

Wokół Adama Glapińskiego już rozpoczęła się wewnątrzpartyjna rozgrywka. Premier Mateusz Morawiecki jest jego największym przeciwnikiem i stara się zablokować jego ponowne kandydowanie. Wygląda na to, że dostał wsparcie od wpływowego toruńskiego redemptorysty. Nie ma przypadków, są tylko znaki.

Dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w rozmowie z portalem Radia Maryja nie zostawia suchej nitki na szefostwie Narodowego Banku Polskiego.

Wiadomo było, że jeżeli w gospodarkę wtłoczy się tak ogromne środki pomocowe, zarówno skierowane do uczestników rynku, jak i konsumentów, a jednocześnie nastąpi szok podażowy, to wystąpi zjawisko inflacyjne. Rada Polityki Pieniężnej – a zwłaszcza prezes NBP – bagatelizowali to przez długie kwartały, wprowadzając opinię publiczną w błąd – grzmi.

Ekonomista wypomina Adamowi Glapińskiego ostatni ranking sporządzony przez magazyn Global Finance, gdzie został krytycznie oceniony i tłucze w niego bez opamiętania.

Zaniechanie, które zostało podjęte przez RPP, NBP i prezesa prof. Adama Glapińskiego, wydaje się być świadomym działaniem. Nie jest możliwe, aby osoby z RPP oraz prezes NBP nie mieli wiedzy, którą mieli pozostali ekonomiści, iż zjawisko inflacyjne niewątpliwie wystąpi – mówi Radiu Maryja.

Źródło: Radio Maryja

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie