Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki zatraca się w opowiadaniu bzdur. Z premierem dzieje się coś bardzo niepokojącego

Premier Mateusz Morawiecki nie przestał opowiadać bzdur. Co gorsza, ta jego patologiczna skłonność rozrasta się, pęcznieje i wkrótce będzie naprawdę poważnym problemem.

Jeśli ktoś taki miałby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w fotelu szefa partii, szybko zatęsknimy za satrapą z Żoliborza.

Morawiecki jeździ po Polsce, a że ma skłonność do długiego mówienia, nie trudno go na czymś przyłapać. Ponieważ jednak prawomocny wyrok za kłamstwa w kampanii wyborczej nie był dla niego kubłem zimnej wody, szef rządu do dziś nie zawraca sobie głowy faktami, które mogłyby zepsuć jego dobre samopoczucie.

Na jaw wychodzi także coraz większa megalomania byłego bankiera, za którą nawet przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie mają ochoty świecić oczami.

Wielkie centrum logistyczne, czyli myjnia, warsztaty i parking

Premier uważa, że w każdym miejscu w Polsce powinien mówić o czymś dostojnym, wielkim i wiekopomnym, co lada moment zostanie zbudowane w najbliższej okolicy. Nie inaczej było, gdy Mateusz Morawiecki promował „Polski Ład” w województwie podlaskim. Pan minister Jarosław Zieliński powiedział mi o wielkim centrum logistycznym dla policji, które tutaj w Białymstoku jest budowane. To nowe miejsca pracy dla białostocczan, dla mieszkańców okolicznych gmin, powiatów. I jednocześnie muszę zaznaczyć, że jedno z najbardziej nowoczesnych centrów logistycznych w Polsce. To decyzja, która została podjęta bardzo słusznie, właśnie po to, żeby też miejsca pracy tworzone były poza Warszawą, właśnie w regionie tak pięknym, jakim jest województwo podlaskie – zachwalał nową inwestycję Prezes Rady Ministrów.

Rzecz w tym, że o tak wiekopomnym projekcie na Podlasiu nic nie wiedzą w Komendzie Głównej Policji. Jarosław Zieliński w rozmowie z dziennikarzami przyznał za to, że chodzi o coś zupełnie innego: Chodziło o zbudowanie, w ramach programu modernizacji służb mundurowych, wielofunkcyjnego zaplecza logistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – odpowiedział TVN24 były wiceszef MSWiA. W ramach projektu mają powstać m.in. warsztaty do naprawiania policyjnych samochodów, myjnia oraz miejsca parkingowe. Prawda, że „WIELKIE CENTRUM LOGISTYCZNE” brzmi lepiej?

W czasie swoich podróży po kraju, premier postanowił reklamować kredyty studenckie jako coś nowego, co już dawno powinno zostać wprowadzone. Problem polega na tym, że kredyty studenckie zostały już wprowadzone i to dawno temu, bo…ponad dwadzieścia lat temu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie