Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki wyciąga asa z rękawa. Uroczy dziecięcy rysunek ma przekonać Polaków do Polskiego Ładu?

Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Komunikacja Polskiego Ładu PiS-owi nie wyszła, więc Mateusz Morawiecki musiał wyciągnąć asa z rękawa. Asa w postaci dziecięcego rysunku, przedstawiającego szczęśliwą z rozwiązań rządowego programu rodzinę.

Powyższy akapit nie jest streszczeniem scenariusza filmu Stanisława Barei. To zdarzyło się naprawdę – Mateusz Morawiecki pochwalił się rysunkiem, który podczas swej wizyty w Domu Kultury w Przecławiu otrzymał od małej dziewczynki.

Zanim szerzej napiszę na temat ważnego spotkania w Przecławiu poświęconego Polskiemu Ładowi, chciałbym się na szybko podzielić wspaniałym upominkiem, jaki tam otrzymałem od kilkuletniej dziewczynki – napisał Morawiecki w mediach społecznościowych.

I następnie w swoim stylu opisał, co przedstawia dziecięce dziełko.

To rysunek, który przedstawia życie rodziny w Polsce po zrealizowaniu Polskiego Ładu – jak widać dziecięca wyobraźnia pracuje. Piękny, optymistyczny obraz. Wierzę, że tak właśnie będzie – napisał premier. Czuć wręcz wylewające się z tych słów wzruszenie. I wystarczy spojrzeć, by z oka poleciała łza. Oto szczęśliwa, uśmiechnięta rodzina spaceruje pośród drzew, w towarzystwie kolorowych motylków, a nad ich głowami, na niebie, obok słońca, widzimy napis – POLSKI ŁAD.

Oczywiście obrazek już żyje własnym życiem w sieci. Powstały memy, które sugerują, że za dziełkiem stał Andrzej Duda i jego doradcy, albo nawet sam Jarosław Kaczyński.

Być może premier ma nadzieję, że uroczy rysunek poprawi prasę programowi PiS. Póki co partia rządząca koncertowo poległa w wojnie o wizerunek Polskiego Ładu. PiS zapewne miało nadzieję, że Polacy będą rozmawiać w tramwajach, kawiarniach i u fryzjera na temat podwyższonej kwoty wolnej od podatku, ale nic z tego. Do świadomości opinii publicznej przebiły się zapisy uderzające w przedsiębiorców i klasę średnią.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie