Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki wściekły na wojewodę. W Małopolsce nawałnice, a ten jest na urlopie

Małopolska ucierpiała w wyniku trąby powietrznej. Mieszkańcy oczekują pomocy od władz, tymczasem okazuje się, że wojewoda… przebywa aktualnie na portugalskiej Maderze.

O sprawie napisał „Fakt”. Małopolska przeżywa ciężkie chwile. Kilka dni temu w Nową Białą nawiedził pożar, który zniszczył kilkadziesiąt budynków. Nad regionem przeszła też potężna trąba powietrzna, mieszkańcy cierpią również z powodu licznych podtopień. Sytuacja jest trudna, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie zorganizował więc sztab kryzysowy. Zarządza nim wojewoda Łukasz Kmita i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przebywa on… na portugalskiej Maderze.

„Fakt” dowiedział się, że wojewoda jest obecnie na urlopie. Sam zainteresowany unikał jednoznacznej odpowiedzi.

Nie wiem, skąd państwo macie takie informacje. Mogę powiedzieć tylko tyle, że pracuję na bieżąco i codziennie mam wideokonferencje. Proszę zadzwonić do wójta Skowrona, z którym dzisiaj rozmawiałem. Proszę zapytać samorządowców, jak zaplanowany jest mój dzień – stwierdził wojewoda. Informacje te potwierdził jednak urząd – podkreślono, że wyjazd był zaplanowany z „dużym wyprzedzeniem”, a Kmita ma „pełną wiedzę o bieżących działaniach służb w Małopolsce”. Ma być też w stałym kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wygląda jednak na to, że premier nie jest jednak zachwycony portugalskimi wojażami wojewody. Jak dowiedział się „Fakt”, Morawiecki nakazał Kmicie wrócić do pracy „pierwszym możliwym transportem”. Sam szef rządu także wybiera się do Małopolski.

Premier Morawiecki od razu po szczycie #RE w #Bruksela uda się na Sądecczyznę, gdzie przeszła trąba powietrzna. Rząd pomoże w usuwaniu skutków fatalnych warunków pogodowych. Wsparcie dotrze do wszystkich poszkodowanych – poinformował rzecznik rzadu Piotr Mueller.

Źródło: Fakt

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie