Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki uciekał przed rolnikami. Tak rząd PiS słucha suwerena

Gints Ivuskans/ Shutterstock

Mateusz Morawiecki przemawiał na otwarciu obwodnicy, gdy nagle na imprezie pojawili się nieproszeni goście. Szef rządu nie chciał z nimi rozmawiać. – Premier dzisiaj bał się spotkać z rolnikami – skomentował ucieczkę premiera Michał Kołodziejczak, prezes Agrounii.

Mateusz Morawiecki miał wczoraj pracowity dzień. Najpierw uroczyście zainaugurował przekop pod Świną, gdzie opowiadał o „potężnym wiertle”, które będzie kruszyć „warstwy niemożności, kruchości i słabości”. Po tej imprezie rodem z „Misia” Barei premier udał się do Sokołówka, by otworzyć obwodnicę Wrześni. I tu zdarzyła się niespodzianka, bo uroczystość skończyła się tym, że szef rządu… uciekał przed rolnikami, którzy chcieli z nim porozmawiać.

Premier dzisiaj bał się spotkać z rolnikami, wypuścili policję na rolników, którzy przyjechali na spotkanie tutaj na drodze – komentował zajście Michał Kołodziejczak, szef Agrounii.

A było tak: w trakcie przemówienia Mateusza Morawieckiego na miejsce uroczystości przyjechały traktory z protestującymi rolnikami z Agrounii. Kilku z nich, dzierżąc flagi w dłoniach, ruszyło w stronę premiera. SOP i policja były jednak czujne i powstrzymały główne uderzenie. Przez policyjne zasieki przedarli się nieliczni śmiałkowie, ale nie osiągnęli celu, gdyż Morawiecki salwował się ucieczką w towarzystwie ochrony.

– Chcieliśmy zapytać, panie premierze, co z rolnictwem, co z tarczą dla rolnictwa, panie premierze, co z planem odbudowy dla rolnictwa, dla drobnego handlu? Nie ma – mówił mediom Kołodziejczak. – Premier nie chce rolników na salonach, nie chce w urzędach, nie chce w ministerstwie, nie chce w KPRM-ie, to będzie miał na drodze. My, panie Morawiecki pana znajdziemy – komentował szef Agrounii.

Zachowanie grupy rolników pod Wrześnią, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z reakcją policjantów. Funkcjonariusze, którzy byli na miejscu powstrzymali te osoby przed naruszeniem strefy ochronnej – skomentował w rozmowie z TVN24 rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Andrzej Borowiak. Poinformował, że po zdarzeniu „wylegitymowano 16 osób, w stosunku do których zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna”.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie