Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki straszy “Trzaskogedonem”. Jego kuriozalna wypowiedź przejdzie do historii… kabaretu

Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Premier Mateusz Morawiecki nadal mocno wspiera w czasie kampanii Andrzeja Dudę. Wczoraj spotkał się z mieszkańcami Więcborka. Nie ograniczył się do namawiania do głosowania na obecnego prezydenta. Zaatakował też kandydata Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem szefa rządu, Rafał Trzaskowski “szykuje Polsce prawdziwy Trzaskogedon”.

Trzaskogedon

Początek spotkania był oczywiście związany z pochwałami adresowanymi do Dudy. Potem jednak Morawiecki nie wytrzymał i zaczął mówić o “drugiej stronie”, czyli Koalicji Obywatelskiej i właśnie samym Trzaskowskim.

Wieczorem, jak Rafał Trzaskowski zagląda w lustro, to nie poznaje tego samego gościa, którego rano widział. To jakiś inny facet. No tak, jak ktoś zmienia zdanie jak rękawiczki, tak pieje, jak wiatr zawieje, to kabaret polityczny. To błazenada, a nie poważne sprawy. A Polacy chcą, żeby ktoś zajął się ich problemami, ich codziennymi problemami. A więc brońmy się przed Trzaskogedonem. Obroną jest Andrzej Duda – mówił Mateusza Morawieckiego.

To jednak nie pierwszy raz, gdy Morawiecki atakuje prezydenta Warszawy. Choćby w Olsztynie premier stwierdził nawet, że kontrkandydat Andrzeja Dudy jest “nieudacznikiem’.

To nie jest tak, że w nim raz górę bierze liberał, turboliberał, potem lewak, komunista jakiś, bo to też jest jego natura częściowo, a potem znowu konserwatysta, potem znowu jakiś demokrata czy inny. Nie, zasada jest dużo prostsza – raz w górę w nim bierze pan Tusk, raz pan Giertych, raz pan Rostowski, raz pan Balcerowicz – mówił o Trzaskowskim Morawiecki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie