Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki się doigrał, do prokuratury trafiło zawiadomienie przeciw niemu. “Naraził życie i zdrowie obywateli RP”

Premier Morawiecki
Flickr.com/Krystian Maj/KPRM

– Wnosimy o wszczęcie postępowania karnego przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu – piszą przedsiębiorcy w zawiadomieniu do prokuratury.

Premier Mateusz Morawiecki już kilka razy odwoływał epidemię, ale cały czas mija się z rzeczywistościa. W ubiegłym roku w trakcie kampanii prezydenckiej mówił, że wirus nie jest już taki groźny i trzeba iść na wybory. Szczególny nacisk położył na zachęcanie seniorów, ponieważ pogłębione badania pokazały, że w pierwszej turze trzon elektoratu Zjednoczonej Prawicy nie zameldował się przy urnach. Obóz rządzący widział, że wśród najstarszych wyborców są rezerwy mobilizacyjne i oznajmiono, że “wirus jest w odwrocie”.

– Przedsiębiorcy oskarżają premiera o to, że naraził życie i zdrowie Polaków, nakłaniając ich do udziału w zeszłorocznych wyborach prezydenckich pomimo trwającej pandemii koronawirusa – informuje Money.pl. Pismo z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa skierowane jest do Prokuratury Krajowej.

Drugi zarzut dotyczy lockdownu. Przedsiębiorcy z Podhala uważają, że premier Mateuszu Morawiecki, działając wspólnie i w porozumieniu, przekroczył swoje uprawnienia. 

– Działał na szkodę interesu prywatnego i publicznego, poprzez wydanie bezprawnych i bezzasadnych decyzji skutkujących ograniczeniem działalności gospodarczej, pozbawieniem możliwości osiągania dochodów przez osoby prawne i fizyczne, oraz ograniczeniem możliwości przemieszczania się w konkretnie oznaczonych miejscach – cytuje portal.

Przedsiębiorcy zarzucają też premierowi, że „sprowadził powszechne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia obywateli RP (…)” poprzez podejmowanie decyzji, które „ograniczają zakres prowadzonej działalności gospodarczej oraz swobody obywatelskie”, co doprowadziło do „obniżenia poziomu ekonomicznego społeczeństwa”.

W rozmowie z Money.pl, przedsiębiorcy nie mają wielkich nadziei na to, że w tej sprawie zostanie wszczęte śledztwo. Uważają jednak, że muszą pokazać swoje niezadowolenie i wyrazić sprzeciw wobec tego, jak traktują ich władze.

#WolniPrzedsiebiorcy
#Otwieramy
#KoniecZklamstwami

KAŻDY CHĘTNY MOŻE WYDRUKOWAĆ ZAWIADOMIENIE I ZŁOŻYĆ U SIEBIE W…

Opublikowany przez Gerarda Wolskiego Środa, 17 lutego 2021

Źródło Money.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie