Gospodarka

Morawiecki promował piramidę finansową? Bulwersujące zachowanie premiera

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki zachwalał firmę, do której poważne zastrzeżenia mają Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urząd Komisji Nadzoru Finansowego – pisze Dziennik Gazeta Prawna. 

Firma SelfMaker jest pod lupą urzędników z UOKiK i UKNF. W czerwcu szef rządu rozpływał się w zachwycie – Gdy mam okazję zobaczyć, co robi taka firma jak SelfMaker, to jestem pełen najbardziej optymistycznych myśli co do przyszłości gospodarczej Polski – mówił Morawiecki.

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, UOKiK sprawdza “czy w pomyśle na biznes nie jest “zaszyte” budowanie struktury zakazanej prawnie piramidy finansowej”. W UKNF wątpliwości wzbudziło zaangażowanie w przedsięwzięcie osób, które wcześniej promowały piramidy finansowe – Po drugie, jednym z udziałowców SelfMakera jest fundusz wpisany na listę ostrzeżeń publicznych KNF – czytamy.

Odnoga spółki w Dubaju oferuje “wirtualne akcje” łódzkiego podmiotu – Zasada jest prosta: im więcej osób namówisz na te „akcje”, tym więcej zarobisz. A najlepsi w namawianiu dostaną zegarki Rolex i luksusowe auto – pisze DGP. Centrum Informacyjne Rządu zapewnia, że premier zachwalając firmę miał na myśli wyłącznie aktywność na rynku automatów do dezynfekcji.

Nawet w obozie Zjednoczonej Prawicy uważają, że wizyty należało uniknąć, a procedury bezpieczeństwa okazały się niewystarczające. Krystyna Skowrońska z Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę na zdjęcie z którym politycy PiS paradowali swego czasu po mediach – Przypominam, że dla polityków obozu Zjednoczonej Prawicy skandalem było to, że kilku polityków ciągnęło linę z samolotem OLT Express. Jak więc nazwą sytuację, w której premier odwiedza firmę podejrzewaną o bycie piramidą finansową? – mówi wiceprzewodnicząca sejmowej komisji finansów publicznych.

Źródło Dziennik Gazeta Prawna

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie