Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki pójdzie po rozum do głowy? Takie obostrzenia rząd może wprowadzić od grudnia [NIEOFICJALNIE]

Przedwczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski zasugerował możliwość wprowadzenia obostrzeń. Są nieoficjalne ustalenia w tej sprawie i jest data.

Praktycznie cała Europa wprowadziła już różnego rodzaju restrykcje pozwalające zahamować rozwój jesiennej fali zakażeń. W Polsce nie można już mówić o tym, że rząd zwleka z wprowadzeniem restrykcji, ale działa na szkodę obywateli. Władza nie słucha ekspertów i doradców, a dane o zakażeniach oraz zgonach rosną sobie w najlepsze.

Pojawiają się pierwsze symptomy pozwalające przypuszczać, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzieli zaczynają dostrzegać problem. Z ujawnianych maili można wywnioskować, że rząd kieruje przy podejmowaniu prawie każdej decyzji słupkami poparcia i można przypuszczać, że tak samo może być w przypadku wprowadzania jesiennych obostrzeń.

Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń. Chodzi o bardziej “dolegliwe restrykcje”, ale to jest czarny scenariusz działania – powiedział przedwczoraj Adam Niedzielski w Radiu Zet.

Chyba naprawdę coś się ruszyło w kwestii obostrzeń. Według informacji Interii.pl, na stole leżą propozycje restrykcji, które mogą wejść w życie 1 grudnia. Chodzi o ostrzejsze limity osób mogących przebywać w pomieszczeniach zamkniętych.

Do kina czy restauracji weszłoby jeszcze mniej klientów niż obecnie. Aktualne maksimum to 75 proc. miejsc lub 1 os. na 10 m2. Limity miałby – tak jak teraz – nie obowiązywać zaszczepionych przeciw COVID-19 – informuje Interia.pl. Według rozmówców portalu, właściciele lokali gastronomicznych czy zarządcy obiektów handlowych byliby ściśle kontrolowani przez służby i sanepid. Przy podejmowaniu decyzji o obostrzeniach kluczowy będzie ten tydzień i liczba zakażeń.

Źródło: Interia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie