Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki patrzy na te wyniki i nie może uwierzyć. Notowania premiera i rządu dołują nawet tutaj?!

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Ostatnie dni nie są łaskawe sondażowo dla PiS. Na dobitkę przychodzi badanie CBOS, które pokazuje, że rząd i premier mają fatalne notowania u Polaków.

Czerwcowy sondaż CBOS wskazuje, że już tylko 33 proc. Polaków uważa się za zwolenników rządu PiS. To spadek o 1 pkt proc. względem majowego badania. Problemem dla obozu władzy jest fakt, że wzrosła grupa jego przeciwników. Złą opinię na temat rządu ma już 40 proc. obywateli, czyli o 4 pkt. proc. więcej, niż w poprzednim miesiącu. Taki skok przeciwników na pewno zaniepokoi Nowogrodzką, tym bardziej, że mówimy o badaniu przeprowadzonym przez rządowy ośrodek!

Powodów do zadowolenia nie ma też Mateusz Morawiecki. Notowania premiera też zmieniły się na niekorzyść. Zadowolonych z jego pracy jest już tylko 35 proc. ankietowanych, co oznacza, że grupa zwolenników szefa rządu skurczyła się o 5 pkt. proc. Niezadowolenie z faktu, że to Morawiecki stoi na czele rządu, wyraża już grupa 50 proc. Polaków. To potężny wzrost, aż o 5 pkt. proc.

Sondaż CBOS wskazuje, że Polacy nie mają wielkich nadziei na poprawę, jeśli chodzi o działalność rządu PiS. Już tylko 31 proc. (spadek o 3 pkt. proc.) Polaków uważa, że polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. Przeciwnego zdania jest aż 57 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost niezadowolonych o 4 pkt. proc.

Te wyniki powinny uruchomić na Nowogrodzkiej syreny alarmowe. Trend nie jest dla partii rządzącej korzystny. Ceny wciąż rosną, rząd nie ma pomysłu na inflację. Wszystko wskazuje, że za miesiąc wyniki w podobnym badaniu będą jeszcze gorsze…

Czytaj również:

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie