Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki ostrzega przed powrotem COVID-19. Dlaczego robi to akurat teraz?

szczepienia
Flickr.com/PiS

Dwa lata temu Mateusz Morawiecki zapewniał, że „wirus jest w odwrocie”, dziś ostrzega, że COVID-19 może „wrócić jesienią”.

W lato 2020 roku, gdy pandemia koronawirusa dopiero się rozwijała, Mateusz Morawiecki ogłosił jej odwrót. Oczywiście nieprzypadkowo. Działo się to podczas kampanii wyborczej, a dla obozu rządzącego kluczowe było, by najstarsi wyborcy – główny elektorat PiS i Andrzeja Dudy – nie bali się pójść do lokali wyborczych.

– Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory – powiedział Morawiecki 1 lipca w Tomaszowie Lubelskim. Premier uspokoił Polaków, a jesienią przyszła druga fala pandemii, a wraz z nią rekordowe liczby zakażeń i zgonów.

Najwyraźniej Morawiecki uczy się na błędach, bo teraz zaprezentował zwrot o 180 stopni. W momencie, gdy powoli zapominamy o maseczkach i cieszymy się powrotem do normalności, premier ostrzega, że COVID-19 może jesienią wrócić.

Mam nadzieję, że nie, ale przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne. To jedna rzecz, ale druga to zaszczepmy się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką – powiedział premier w podcaście „Przygody Przedsiębiorców”. Jak podkreślił, sam za kilka tygodni przyjmie czwartą dawkę. Dodał też, że od kilku lat szczepi się na grypę.

Być może również na COVID ci, którzy będą się chcieli szczepić, będą się mogli zaszczepić co roku i jeśli będzie taka możliwość, to ja tę szczepionkę chciałbym przyjąć przed sezonem jesiennym, ponieważ uważam, że ona chroniła. Wszystkich do tego zachęcam. Im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym większa szansa, że również unikniemy jakichkolwiek perturbacji gospodarczych – zaapelował szef rządu.

Zastanawia, dlaczego Morawiecki robi to akurat teraz. Trudno uwierzyć, że nie ma jakiejś ukrytej intencji politycznej.

Źródło: Przygody Przedsiębiorców

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie