Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki okłamuje także swoich. Oszukał Kaczyńskiego i cały rząd ws. kamieni milowych KPO? Politycy PiS wpadli w furię

Poznajemy coraz więcej szczegółów w sprawie kamieni milowych. Matusz Morawiecki oszukał cały rząd, a nawet Jarosława Kaczyńskiego, który dowiedział się ponoć o nich z mediów. Marek Suski wpadł w furię.

Od trzech tygodni obserwujemy zaciekłe ataki Solidarnej Polski na premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy tej partii uważają, że szef rządu ich oszukał w sprawie kamieni milowych zawartych w Krajowym Planie Odbudowy (KPO). Okazuje się, że to nie jest zwykła wojna podjazdowa. Jak pisze Onet.pl, premier wpuścił w kanał cały rząd.

Wewnętrzne analizy

Jak pisze Onet.pl, po tym jak ministerstwa zaczęły się zapoznawać ze szczegółami uzgodnionych z Komisją Europejską kamieni milowych, okazało się, że wiele z nich nie było w dokumencie przyjętym w kwietniu 2021 r. Miesiąc temu wszedł w życie tzw. aneks do decyzji implementacyjnej KE pozytywnie opiniującej polski KPO. Pierwotny dokument z 2021 r. nie zawierał najbardziej – w odczuciu PiS-u – kontrowersyjnych zapisów, które są w aneksie.

Chodzi o wprowadzenie od 2024 r. podwyższonej opłaty rejestracyjnej za samochody spalinowe, oskładkowanie umów cywilnoprawnych i zmianę regulaminu Sejmu.

Portal zapoznał się z wewnętrznymi analizami ministerstw i wszystkie mówią w telegraficznym skrócie i przenośni jedno – Morawiecki nas okłamał. O tym nie było wcześniej mowy.

Onet.pl cytuje fragment jednej z analiz dotyczącej wprowadzenia opłat od rejestracji pojazdów spalinowych oraz nałożenia podatku od takich samochodów.

Pierwotna uchwała Rady Ministrów nie przewidywała takiego rozwiązania. Mowa była jedynie o wprowadzeniu preferencji dot. amortyzacji pojazdów niskoemisyjnych – czytamy.

Suski wpadł w furię

Onet.pl opisuje atmosferę jaka panowała na jednym z zamkniętych partyjnych spotkań. W spotkaniu uczestniczyło około 20 parlamentarzystów w tym m.in. Marek Suski i Krzysztof Sobolewski.

Atmosfera w partii i w klubie była wówczas bardzo napięta, bowiem z mediów dowiadywaliśmy się, na co zgodził się nasz rząd w ramach tzw. kamieni milowych – mówi ważny polityk PiS.

Według relacji uczestników spotkania, Marek Suski wpadł w furię. Nie przebierając w słowach wypalił, że wszyscy zostali oszukani przez szefa rządu. Wzburzony wyszedł ze spotkania trzaskając drzwiami, a na odchodne rzucił, że Morawiecki zdradził Polskę, partię i Polaków oraz wezwał do jego dymisji.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie