Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki i Niedzielski popełnili przestępstwo o ciężkim kalibrze? Jest zawiadomienie do prokuratury

Rząd klęczy przed foliarzami – grzmi Nowoczesna i składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa o ciężkim kalibrze.

Lokomotywa zakażeń oraz zgonów zatrzymuje się codziennie o 10:30 na stacji z dobowymi raportami ministerstwa zdrowia. Z pociągu wyładowywane są trupy i skład rusza do kolejnej stacji, na której się zatrzyma po 24 godzinach i znowu wyłoży na peronie trumny. Tym pociągiem do wigilijnych stołów nie dojedzie kilka tysięcy obywateli, ale rząd jest głuchy jak Jadwiga Emilewicz na apele i prośby Rady Medycznej przy premierze. Eksperci od dawna postulują wprowadzenie obostrzeń, które zaciągną hamulec w tym makabrycznym pociągu.

Rząd klęczy przed foliarzami

Nowoczesna wchodząca w skład Koalicji Obywatelskiej zorganizowała wczoraj konferencję prasową. Katarzyna Lubnauer wspólnie z Adamem Szłapką poinformowali, że składają zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Kaliber paragrafów jest ciężki – artykuł 231. Kodeksu karnego – niedopełnienie obowiązków oraz artykuł 165. – sprowadzenie niebezpieczeństwa na życie lub zdrowie ludzi.

Nie może być tak, że rząd nic nie robi. Rząd boi się antyszczepionkowców. Pan Niedzielski wprost mówi, że oni są co prawda nieliczni, ale agresywni. Mówi wprost, że w związku z tym nie podejmuje działań. Nie dlatego, że nie ma rozwiązań takich, jakie podejmują inne kraje, tylko z tego powodu, że klęczy przed foliarzami – grzmiała Katarzyna Lubnauer cytowana przez TVN24.pl

https://twitter.com/WZembaczynski/status/1463107774955626496

Morawiecki do dymisji

Przewodniczący Nowoczesnej podkreślił, że “władza to przede wszystkim podejmowanie decyzji, także tych trudnych – często bardzo niepopularnych, które są dobre z punktu widzenia państwa i społeczeństwa, ale mogą wywoływać sprzeciw” – Po ostatnich dwóch tygodniach wiemy, że dla zabezpieczenia zdrowia i życia obywateli rząd Mateusza Morawieckiego nie ma większości w parlamencie. Na arenie walki z covidem to jest rząd mniejszościowy – powiedział Adam Szłapka.

Jak dodał Adam Szłapka, to jest moment w którym premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji za zaniechania i sprowadzenie niebezpieczeństwa na Polaków.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie