Polityka i Społeczeństwo

Morawiecki dał się złapać w pułapkę Ziobry. “Wziął nas wszystkich na muszkę”

Minister Ziobro
Fot. Flickr

Czy ktoś pamięta nazwisko aktualnego ministra spraw zagranicznych? No właśnie. Za to wszyscy wiedzą kim jest Ziobro kształtujący politykę zagraniczną.

10 sekund po przebudzeniu pada pytanie – jak na nazwisko ma minister spraw zagranicznych? I zalega cisza.

Na to samo pytanie, tylko z podmianką na ministra sprawiedliwości, odpowiada się bezbłędnie nawet w środku nocy. Od miesiąca naszą politykę zagraniczną na forum unijnym kształtuje Zbigniew Ziobro, przykładając lufę do skroni całemu obozowi rządzącemu.

Onet.pl tydzień temu pisał, że minister sprawiedliwości, swoimi tyradami o powiązaniu unijnych funduszy z przestrzeganiem praworządności, ma na ucho prezesa PiS dużo większy wpływ niż Mateusz Morawiecki. – (…) przybywa polityków PiS, którzy są przekonani, iż szef rządu wprowadza w błąd kierownictwo partii w kwestii negocjacji nad budżetem UE – pisał Onet. Prym w suflowaniu takiej wersji wiodą politycy Solidarnej Polski i odnoszą na tym polu sukcesy.

– Wziął nas wszystkich na muszkę. Cokolwiek Morawiecki zrobi w tej sprawie, Ziobro będzie triumfował – mówią w rozmowie z Gazetą Wyborczą politycy PiS o kulisach unijnego weta. W obozie rządzącym można usłyszeć, że Jarosław Kaczyński stał się zakładnikiem ministra sprawiedliwości i jest coraz bardziej rozczarowany ewolucją Unii Europejskiej. – Broni jego nieudanych reform sądowych, bo wiadomo, że sam sygnował te zmiany – mówią anonimowo.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie