Polityka i Społeczeństwo

Kuriozum. Morawiecki chwyta za pióro i chwali rząd PiS za walkę z pandemią. Przeczyta o tym cały świat!

Morawiecki uznał się za polskiego Macrona. Nie wziął jednak pod uwagę jednego szczegółu
fot. Flickr/KPRM

PiS rusza z nową kampanią promocyjną Polski. Rząd będzie chwalił się w światowych mediach tym, jak… poradził sobie z pandemią koronawirusa.

Cały świat dowie się wkrótce, jak dzielnie i skutecznie rząd PiS walczył z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Teksty o fantastycznych działaniach naszych władz mają pojawić się w 50 tytułach całego globu, w tym np. w „The Washington Post”, „Le Figaro”, „Die Welt” czy „Der Tagesspiegel”, ale też w mediach w Wenezueli czy Singapurze.

Redakcje zagraniczne pytają nas, jak Polska wychodzi z pandemii, czy to, że mamy własną walutę, ułatwia nam stabilizację gospodarki i powrót na ścieżkę wzrostu, jak osiągnąć takie wyniki, jakimi dziś może poszczycić się Polska. Odpowiadamy najlepszymi piórami – opowiada kierujący projektem Eryk Mistewicz. Owe „najlepsze pióra” to choćby premier Mateusz Morawiecki czy prezes NBP Adam Glapiński. Wenezuelscy czytelnicy jeszcze nie wiedzą, jaka gratka ich czeka! Czujemy, że gazety znikną z kiosków w całym Caracas w jedną chwilę.

Uchylmy rąbka tajemnicy. Co już przeczytają obywatele świata? Oto kawałeczek pracy jednego z „najlepszych piór”, czyli premiera Morawieckiego.

Pandemia koronawirusa naprawdę mogła nas cofnąć w rozwoju do lat 90. XX wieku. Wystarczy spojrzeć na fatalne dane gospodarcze niektórych krajów, by zobaczyć, że czarny scenariusz nie był tylko fantazją z filmu katastroficznego. Tak się jednak nie stało, i to dlatego, że dziś, w przeciwieństwie do lat 90., Polacy mogli liczyć na państwo aktywnie włączające się w organizację pomocy wszystkim, którzy tego potrzebowali – chwali się Morawiecki. – Bezprecedensowe wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej pozwoliło nam wyhamować katastrofalne konsekwencje kryzysu Covid-19 i zatrzymać spadek PKB za rok 2020 na poziomie poniżej 3 proc., co było trzecim najlepszym wynikiem w Europie, a w grupie dużych państw powyżej 10 mln mieszkańców nie mieliśmy konkurencji. Jeszcze większy sukces to utrzymanie bezrobocia na poziomie w okolicach 3 proc. – i tu już mamy absolutnie najlepszy wynik w Unii Europejskiej – czytamy dalej.

Ależ nam będą zazdrościć po takiej lekturze! Wszyscy, od Andów po Ural. Pod jednym warunkiem. Że będzie im się chciało to czytać.

Źródło: Bankier.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie