Polityka i Społeczeństwo

Mocny komentarz Owsiaka ws. kontrowersyjnego pomysłu PiS, dostało się TVP. “Dno!”

fot. Ralf Lotys

Nowy projekt PiS zwany „Lex TVN” wzbudza coraz większe emocje. Ten uderzający w nielubiana przez władzę telewizję pomysł skomentował Jurek Owsiak. Lider WOŚP nie szczędził gorzkich słów.

Politycy PiS przygotowali nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która dziwnym trafem uderza akurat w telewizję TVN. Zmiany mają dotyczyć zasad przyznawania koncesji.

Projekt zakłada, że koncesja może być udzielona podmiotom zagranicznym, których siedziba znajduje się w państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jest jednak haczyk – podmiot nie może być zależny od osoby zagranicznej, której siedziba znajduje się w kraju niebędącym członkiem EOG. A dokładnie taki jest przypadek TVN, której właścicielem jest amerykańskie Discovery. Warto przypomnieć, że TVN24 od dawna nie może doczekać się przedłużenia koncesji.

Sprawa wywołała olbrzymie kontrowersje na wielu płaszczyznach. Partii rządzącej zarzuca się atak na wolne media i psucie relacji z USA. Głos na ten temat zabrał też Jurek Owsiak. Lider WOŚP przypomniał, że telewizja TVN pomagała Orkiestrze w organizacji Finałów WOŚP, odkąd porzuciła je TVP.

Pięć lat naszej ostatniej bardzo ścisłej współpracy z TVN to prawie 800 milionów złotych! Dzięki! – napisał Owsiak w mediach społecznościowych. Szef WOŚP nie szczędził gorzkich słów w stronę TVP.

W tym czasie telewizja publiczna kompletnie – powtarzam kompletnie – pomija wiadomości na temat Finału, a jej jedyne działania na wizji to wymazane serduszko czy ja ulepiony z plasteliny, jak kradnę w workach pieniądze ze zbiórki! Dno! – ostro stwierdził Owsiak.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie