Polityka i Społeczeństwo

Mocny apel Tuska do Kaczyńskiego. Chodzi o “zielone ludziki”. Prezes posłucha?

Flickr.com

Donald Tusk wezwał do działania Jarosława Kaczyńskiego. Antyszczepionkowcy zaczynają przypominać znane z Ukrainy “zielone ludziki”.

Onet.pl przyjrzał się uniformom, jakie mieli na sobie antyszczepionkowcy, którzy wtargnęli do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim pod Toruniem. Agresorzy byli ubrani w mundury tzw. Bydgoskiego Kamractwa Rodaków, nacjonalistów powiązanych z radykalnymi antysemitami.

Donald Tusk wziął przedwczoraj udział w czacie, podczas którego odpowiadał na pytania dotyczące m.in. ostatniej fali ataków na punkty szczepień. Lider Platformy Obywatelskiej podkreślił, że jest zszokowany tym, że polski rząd, a w szczególności Jarosław Kaczyński odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa, od samego początku kryzysu szczepionkowego milczy – Nabrał wody w usta, nie robi nic, żeby wyjaśnić tę sytuację – powiedział Donald Tusk.

Zielone ludziki

W ocenie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej, mamy do czynienia z “typowymi zielonymi ludzikami” – Grupy ludzi w wojskowych mundurach bez żadnych uprawnień atakują punkty szczepień, to przypomina najgorsze momenty rewolucji na Ukrainie – podkreślił. Dodał, że używanie mundurów bez żadnych uprawnień do zastraszania lekarzy i pielęgniarek “jest wyjątkowo groźne, ale groźna jest też bezczynność państwa”.

Jarosławie, wyjdź do ludzi i powiedz, co jako wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo masz zamiar z tym zrobić. Nikt z nas nie ma pewności, czy nie jest to dywersja, której źródła są poza granicami Polski, o wcale nie jest wykluczone. Oczekujemy szybkich deklaracji i decyzji – apelował Donald Tusk.

Kreml 

Już od pewnego czasu wiadomo, że Kreml wspiera ruchy antyszczpionkowe. Celem jest destabilizacja Zachodu i wywołanie podziałów w społeczeństwie. Rosyjskie trolle są w tej materii wyjątkowo aktywne w sieci.

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie