Polityka i Społeczeństwo

Mocne wystąpienie Tuska na konwencji PO. Lider PO ostrzega przed polexitem i wystawia Kaczyńskiego na próbę

Trwa konwencja Platformy Obywatelskiej. Na scenie w Płońsku pojawił się Donald Tusk. Lider największej partii opozycyjnej poruszył wiele wątków, mówił m.in. o odpowiedzialności władzy i ostrzegał przed polexitem.

Po godzinie 11 rozpoczęła się w Płońsku konwencja Platformy Obywatelskiej. Po przywitaniu gości przez burmistrza miasta Andrzeja Pietrasiaka, głos zabrał Donald Tusk. Lider PO został powitany przez burmistrza chlebem i solą. I Tusk poruszył w swoim przemówieniu właśnie do chleba, nawiązując do niedawnej wypowiedzi Mateusza Morawieckiego.

Trudno się wierzy władzy, trudno mi uwierzyć premierowi. Morawiecki na pytanie o cenę chleba robił piruety, aby nie odpowiedzieć na to pytanie. Nie każdy ma głowę do cen, ale tego trzeba się szybko nauczyć – powiedział. – O cenę chleba zapytałem się w trakcie debaty Jarosława Kaczyńskiego w 2007 r. Też nie odpowiedział. Oni niczego się nie nauczyli – przypomniał.

Tusk poruszył wiele wątków, ale w całej przemowie przewijał się wątek odpowiedzialności. Lider największej partii opozycyjnej powiedział, że skrót PO powinien oznaczać też „Pełna Odpowiedzialność”.

Jesteście odpowiedzialni za nadzieje i lęki Polaków. Nie za swoje kariery – podkreślił Tusk. – Prawdziwa polityka, to polityka odpowiedzialności oraz wola i wiara we własną wygraną.

Pamiętajcie, na pierwszym miejscu polityk jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich obywateli, za ich wolność i niepodległość państwa. Jesteście gwarantami tego, że Polska będzie bezpieczna – mówił.

Ostrzeżenie przed polexitem

Nie zabrakło też tematu Unii Europejskiej i polexitu. Tusk stanowczo ostrzegał, przed działaniami PiS w relacjach z UE.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie