Polityka i Społeczeństwo

Mocne słowa i deklaracje ze strony Kukiza. Tego nie spodziewaliście się po muzyku

Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz’15, ogłosił dziś, że “jeśli osiągnie wszystko w tej kadencji”, to nie będzie już kandydował do Sejmu. Padły mocne słowa i deklaracje.

Paweł Kukiz chce odejść z polityki

W rozmowie w Radiu Zet rockmen przekonywał, że nie jest posłem dla pieniędzy. – Za pierwszy rok kadencji oddałem pieniądze na cele dobroczynne, mam pieniądze z ZAiKS-u, w razie czego mam co sprzedać – powiedział. Chce zaś przejść do historii “jako ten, który rzeczywiście w Polsce dokończył resztki komunizmu, przynajmniej w kwestiach ustrojowych”. Jeśli się mu to uda, odejdzie z polityki.

Z przyjemnością pożegnam się z tym mordorem – dodał.

Zapytany o możliwość wprowadzenia zmian w ordynacji wyborczej, przyznał, że “w tych wyborach na pewno ordynacji mieszanej nie będzie”.  Jego zdaniem system polityczny w Polsce jest jednak dość patologiczny.

PiS przyznaje, że w Polsce obecnie od 1989 roku nie każdy obywatel, tylko wybrani, namaszczeni przez partie, mają [bierne] prawo wyborcze – dodał.

Przy okazji zapowiedział, że już na początku przyszłego tygodnia odbędzie się konferencja, na której poznamy szczegóły porozumienia Kukiz’15 z PiS.

Dowiedzieliśmy się też, że o swoich pomysłach rozmawiał o także z PO, PSL i Lewicą. Przyznał, że jest gotów współpracować z każdym, “kto zmieni ustrój nadający PSL, platformom, czy PiS-om nadrzędną rolę nad obywatelem”.

Kukiz w sidłach PiS-u?

Niektórzy są jednak zdania, że Kukiz wpadł w sidła PiS-u i odegra tylko pewną rolę w planach Kaczyńskiego. Ma być zapewne narzędziem, które odstraszy np. Porozumienie czy Solidarną Polskę przed kolejnymi buntami na pokładzie. W takim układzie wątpliwe jest to, by ruchowi rockmena udało się wprowadzić w życie konkretne reformy.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie