Polityka i Społeczeństwo

Mocne słowa Donalda Tuska do rządzących. “Okradacie Polaków z miliardów euro”

Przewodniczący PO Donald Tusk nie ma wątpliwości, że kapitulacja Kaczyńskiego przed Ziobrą ws. likwidacji Izby Dyscyplinarnej szkodzi interesom Polaków.

W obliczu wojny i napływu uchodźców, nasz kraj potrzebuje środków z UE jak chyba nigdy wcześniej

Polski rząd musi pokazać, że jest w stanie wspólnie zrobić ten krok, by przybliżyć nas do wypłaty z Krajowego Planu Odbudowy. To bardzo poważne oskarżenie, ale mówię je z pełną świadomością: okradacie Polskę z miliardów euro w czasie, kiedy ludzie, przygnieceni inflacją i drożyzną, nie mają szansy związać końca z końcem. Nie ma w tym cienia przesady – powiedział były premier Donald Tusk na antenie TVN24.

Nie warto umierać za Orbana

Wszechobecna korupcja i zawłaszczenie państwa oraz mediów. W UE, także w Polsce, mamy wielu takich polityków.

Trzeba się zastanowić, czy Węgry Orbana są jeszcze w UE – powiedział Donald Tusk. – Należy oczekiwać od premiera polskiego rządu, aby wreszcie wytłumaczył, dlaczego tiry każdego dnia do Białorusi przejeżdżają polską granicę. Dziś polski rząd i PiS, premier Morawiecki i prezes Kaczyński powinni powiedzieć Orbanowi: dosyć sojuszu z tym politykiem, który buduje V kolumnę Putina w Europie. Patrzymy nie tylko z niesmakiem, ale też z wielkim niepokojem na tę grę polskiego rządu – dodał lider PO i były przewodniczący Rady Europejskiej.

“Będziemy kontynuować współpracę z Orbanem” – słychać od polityków PiS

Za kontynuacją współpracy polskiej partii rządzącej z kretem Putina w UE opowiedział się były szef MSZ, a obecnie eurodeputowany PiS Witold Waszczykowski. Również premier Mateusz Morawiecki stara się nie mówić o premierze Węgier, a gdy już musi, rozwadnia swój krytycyzm wobec niego do granic absurdu. Medialne zaplecze PiS także ogranicza się do lakonicznego “Orban popełnia błąd w sprawie Rosji”, gdy należy nazywać rzeczy po imieniu. Morawiecki woli krytykować Niemcy czy prezydenta Francji, a czyni to na konferencjach prasowych skierowanych głównie (i pewnie wyłącznie) do odbiorców wewnątrz naszego kraju. Jest to cyniczna i obłudna taktyka, która nie ma nic wspólnego ze szkodzeniem Rosji, pomaganiem Ukrainie, wzmacnianiem Unii Europejskiej i troską o interesy Polski.

Czytaj również:

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie