Polityka i Społeczeństwo

Mocne przemówienie Trzaskowskiego przed podkomisją Kongresu USA. Słowa prezydenta Warszawy nie spodobają się na Nowogrodzkiej!

screen/ Onet news

Rafał Trzaskowski wygłosił w czwartek przemówienie przed jedną z podkomisji Kongresu USA. Jego wypowiedź była częścią dyskusji w sprawie kondycji demokracji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Rafał Trzaskowski został zaproszony do wzięcia udziału w posiedzeniu Podkomisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, Energetyki, Środowiska oraz Cybernetyki. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie w formacie online. Oprócz prezydenta Warszawy w spotkaniu wzięli udział także zarządcy Budapesztu, Pragi i Bratysławy. Są oni sygnatariuszami Paktu Wolnych Miast. To inicjatywa, której celem jest wspólne promowanie demokratycznych wartości.

Przygotowując się do wystąpienia, Rafał Trzaskowski odbył szereg rozmów z ekspertami, m.in. ambasadorem Ryszardem Schnepfem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. Marcinem Wiązkiem czy sędzią Wojciechem Hermalińskim. Prezydent Warszawy zapewniał, że chce, by jego głos był „głosem wszystkich, którzy są zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce”.

Już na początku wystąpienia prezydent Warszawy powiedział, że rząd PiS próbuje pisać własną wersję historii. Podał przykład niechęci polskich władz do Lecha Wałęsy.

Rząd PiS próbuje dziś napisać własną wersję historii i wymazać Lecha Wałęsę z książek historycznych. Tylko dzięki odwadze naszych nauczycieli, polskie dzieci mogą się o nim uczyć – powiedział Trzaskowski.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie