Polityka i Społeczeństwo

Młodzież staje się coraz bardziej lewicowa. Niezawodny poseł Bortniczuk ma kuriozalną teorię na ten temat

Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Młodzież staje się ponoć coraz bardziej lewicowa. Dlaczego? Na to pytanie mogą chcieć odpowiedzieć socjolodzy czy politolodzy. Poseł Kamil Bortniczuk zna już jednak wytłumaczenie tego fenomenu. To wina… Netflixa.

Lewicowy Netflix

O co chodzi politykowi Zjednoczonej Prawicy?

– Mamy do czynienia z pewną rewolucją, także jeśli chodzi o media, popkulturę. Lewica nas w tym najzwyczajniej w świecie wyprzedziła. Może to jest kwestia tego, że my w ciągu czterech lat byliśmy zajęci rządzeniem, i nie wpływamy na poglądy młodych ludzi przez takie kanały jak YouTube, Netflix – powiedział poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk w Polsat News.

Netflix ponoć kształtuje poglądy młodych ludzi, a to dlatego, że “przemyca” w swoich filmach i serialach zdecydowane lewicowe treści. Bortniczuk dodał jeszcze, że przeglądając ofertę portalu znalazł kategorię “filmy o lesbijkach”. Niczym typowy “dziaders” (choć wiekowo nie należy do tej grupy) dodał, że “kiedyś tego nie było”.

Rozmówcą posła Porozumienia w Polsat News był Tomasz Trela z Lewicy. W odpowiedzi na teorie Bortniczuka odpowiedział sarkazmem.

Kamil, ja Ci bardzo dziękuję. Bo teraz zrobiłeś bardzo dobrą robotę Lewicy. Powiedziałeś, że ci wszyscy, którzy oglądają Netflixa, są lewicowcami. Bardzo dużo Polaków musi oglądać Netflixa, więc ja ci dziękuję – powiedział.

Młodzież skręca w lewo?

Skąd jednak teza, że młodzież “lewaczeje”? Chodzi konkretnie o wyniki badań przeprowadzonych przez CBOS. To z nich wynika, że w Polsce wzrasta odsetek młodych osób o lewicowych poglądach. Jak dodali analitycy, po raz pierwszy od 20 lat lewicowe poglądy przeważają już nad prawicowymi.

Właściwie trudno dziwić się temu, że młodzi Polacy coraz mocniej identyfikują się teraz z lewicowymi poglądami. W ostatnim okresie w naszym kraju przeżywaliśmy serię proaborcyjnych protestów, które mogły być dla młodszego pokolenia pewnym ważnym doświadczeniem światopoglądowym i politycznym.

Powyższe jest jednak pewną wskazówką dla partii. Jeśli chcą one oprzeć się mocniej na młodszym elektoracie, będą zmuszone do skoncentrowania się na lewicowych ideałach.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie