Kultura Polityka i Społeczeństwo

Młodzi artyści nie chcą siedzieć cicho. Mocny wpis Taco Hemingwaya

Taco Hemingway

Patriotyzm nigdy nie polegał na ślepym wspieraniu obozu rządzącego. Patriotyzm polega na dbaniu o zdrowie i szczęście swoich rodaków – napisał raper Taco Hemingway.

Pierwsza Dama wciąż nie zabrała głosu po skandalicznym wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji w przypadku uszkodzenia płodu. Można o tym dyskutować, można się denerwować i wywoływać Agatę Dudę “do tablicy”. Ale z drugiej strony – jakie znaczenie dla młodych, wkurzonych, często do tej pory nie interesujących się polityką ludzi, ma opinia żony prezydenta?

Co innego, gdy mówimy o artystach. Tak zawsze było, jest i będzie – to idole dorastających, ale już świadomych ludzi mają moc. Bo to głos, z którym się utożsamiają, głos młodego pokolenia.

Filip Szcześniak, znany jako Taco Hemingway to dziś, obok Dawida Podsiadło jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce. Do tej pory Taco komentował rzeczywistość poprzez teksty swoich piosenek – posłuchajcie utworu “Polskie Tango” (ponad 26 milionów odsłon klipu na YouTubie”). Teraz Szcześniak zamieścił szczery wpis, w którym odniósł się do ostatnich wydarzeń.

– Głęboko wierzę, że za jakiś czas będziemy to wszystko wspominać jak bardzo zły sen (…)Patriotyzm nigdy nie polegał na ślepym wspieraniu obozu rządzącego. Patriotyzm polega na dbaniu o zdrowie i szczęście swoich rodaków napisał na Instagramie. Dodajmy – artystę obserwuje tam ponad pół miliona użytkowników.

Źródło: NaTemat.pl, zdjęcie: YouTube/TacoHemingway

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie